Nieuwskoerier

Reacties

4 reacties
  • 1

    ,,, Maar is dat wel zo? Redacteur Steven de Oude zocht het uit.

  • 2

    Wat ik begrepen heb is dat het niet mogelijk is om voor iedereen op de wereld dezelfde (grote) vleesconsumptie te hebben als hier in westerse landen zoals Nederland.
    Voor 1 kg vlees zou ongeveer 25 kg plantaardig materiaal (voer) nodig zijn.
    Daar is kortweg gezegd de capaciteit van de aarde te klein voor.
    Zodoende raadzaam over te schakelen van vleesconsumptie naar plantaardige consumptie.

    Graaier1000 Graaier1000 2 uur geleden
    0
    melden
  • 3

    @2
    Landbouwdieren zullen niet het probleem zijn, daar is op de hele wereld genoeg ruimte en voedsel voor. Misschien zijn wat woestijnige gebieden wat lastiger, maar daar zijn gironummers voor.
    De vleesconsumptie neemt niet af - en dat is ook logisch - de mens is nou eenmaal (mede) een vleeseter.
    En echte vegetariërs zijn er verhoudingsgewijs maar weinig - zo'n 5% - als ze het volhouden.

    Querido not Querido not 1 uur geleden
    0
    melden
  • 4

    Aanvulling op @2.
    .
    Wat betreft efficiëntie en dierenwelzijn is 'kweekvlees' en 'vegetarisch vlees' wellicht een uitkomst.
    Los daarvan maar zeker ondersteunend is nadenken over de vraag waarom er miljarden mensen de aarde (moeten) bevolken volgens mij aan de orde.
    Miljoenen mensen in plaats van miljarden mensen volstaan toch ook en maken het gemakkelijker om een aangenaam verblijf op planeet aarde te hebben??
    Uiteraard heb ik het over geleidelijke en 'natuurlijke' afname van de wereldbevolking. Niet door rampen, oorlogen, ziektes of andere vergelijkbare oorzaken.
    Maar dat is denk ik 'voer' (toepasselijke term in dit verband) voor een ander topic.

    Graaier1000 Graaier1000 28 minuten geleden
    0
    melden
💬

Wil je reageren op dit artikel?

Maak gratis een account aan om te reageren en mee te discussiëren