Einde aan oorlog Gaza in zicht: dit is er afgesproken en zo gaat het nu verder
Gigantische vreugde in Israël, Gaza en de rest van de wereld: er is na twee jaar en twee dagen eindelijk een akkoord bereikt dat de weg moet bereiden voor een einde aan de oorlog in Gaza. Er zijn echter nog tal van heikele kwesties die na de eerste fase
7
Reacties
20 reactiesWat zou het mooi zijn als er nu eindelijk vrede komt tussen de Palestijnen en Israel. . .
Kan de minner mij vertellen wat er mis aan vrede in Gaza??? Of durft hij/zij/het dit niet.
Mooi dat er na zoveel ellende in ieder geval hoop voor de toekomst is. Het is duidelijk dat het nog niet voor 100% in kannen en kruiken is maar er moet toch ergens een begin worden gemaakt.
Ik zal past gerust zijn als alle levende gijzelaars terug zijn bij hun families.
Wij twee gaan het gegarandeerd niet meer mee maken dat er vrede komt in het Midden-Oosten LoydMorris, maar terreurorganisaties zoals Hamas weten nu wel wat de prijs is van aanslagen zoals 7 oktober 2023 en dat ze geen enkele steun krijgen van omringende moslimlanden. Israël heeft het bovendien in Gaza nog uiterst beschaafd opgelost, onze vrijheid in '45 ging met aanzienlijk meer geweld van de geallieerden richting Duitse en Japanse burgerbevolking gepaard.
Ik ook Marrie1, Hamas beseft heel goed dat ze daarmee hun laatste troeven uit handen geven.
De klimaatangst is grotendeels voorbij en de oorlog in Gaza nu ook. Nu is de vraag wie of wat het volgende doelwit van extreem links wordt. Let maar op de Greta´s, studenten en antifa´s gaan gewoon weer iets nieuws zoeken om de samenleving te destabiliseren.
Dat denk ik ook, hopelijk houden de westerse en islamitische landen zwaar toezicht dat Hamas zich nu aan de afspraken houdt.
Zonder ook een overeenkomst met betrekking tot de Westbank komt er geen vrede. Wel mooi als de shit in Gaza stopt maar eerst zien dan geloven.
Er is op Gaza meer tonnage aan bommen gegooid als op Dresden. Ook het aantal doden 20 tot 25 duizend was minder. De beschaving zijn de Israëlische ministers Smotrich en Ben Gvir zonder enige invloed ruim gepasseerd. Heb je hun uitspraken weleens gehoord?
En nu blijkt dus ook duidelijk waarom ze de Geneefse Conventies niet hebben geratificeerd.
https://hrlibrary.umn.edu/research/ratification-israel.html
Dat is niet helemaal juist Snorrie.Heb je de uitspraken van o.a. Stephan van Baarle, Kata Piri en Esther Ouwehand in ons eigen parlement ook nog meegekregen?
Zeker. Geen fan van de stijl van van Baarle maar van Baarle, Piri en Ouwehand zeggen m.b.t. Gaza geen woord verkeerd.
Die 'from the river to the sea' van Van Baarle, betekend Jihad tot Israel verdwenen is ..
En laat dat gebied nou juist historisch joods zijn, en de huidige Palestijnen de immigranten.
Ok.
Maar dan is nu wel duidelijk wat israelische beloftes en handtekeningen waard zijn.
Historisch Joods betekent niets anders dan dat er historisch een periode is geweest van Joodse heerschappij. Het geeft eeuwen later het Joodse volk geen enkel recht op dat gebied.
Immigranten zijn de honderdduizenden Joden die uit voornamelijk Europa en Rusland geëmigreerd zijn naar Israël. Dat wordt dan, zoals je weet, 'ook wel Aliyah' genoemd. Dat vindt nog steeds plaats.
En ja, er migreerden ook mensen uit omliggende landen naar Palestina toen Israël nog niet bestond.
Het is ook de reden dat Israël met de term 'betwist gebied' op de proppen kwam. Het is onderdeel van de strategie om onder de term 'bezet gebied' en dus de bepalingen van de vierde conventie van Genève uit te komen. Trapt geen land in maar Israël houdt vol.
De generaties voor het jodendom ontstond woonde die bloedlijnen daar ook al, hun nakomelingen gingen op in het ontstane jodendom simpel gezegd. Duizenden jaren voordat de islam is ontstaan.
Imam Tawhidi heeft er ook wel een aardige uitleg over https://youtu.be/v-xDhzp0VCc?si=2116Fu8AsIehPUWb
Uit de link... "Verder zei een andere hooggeplaatste Hamasfunctionaris zojuist dat ontwapening geen optie is. Daarmee lijkt het alsof op korte termijn wel een akkoord kan worden uitgevoerd over vrijlating van gijzelaars en gevangen, maar nog niet over een permanente vrede. Voor Israël is het onacceptabel als Hamas niet zijn wapens zou neerleggen.
Dat gaat dan toch nog een dingetje worden dan................
.
https://nos.nl/liveblog/2585391-kushner-en-witkoff-haken-aan-bij-kabinetsoverleg-israel-israel-bombardeert-gaza-stad