Israëlische militaire database onthult: 83 procent slachtoffers zou burger zijn
Slechts 17 procent van alle gerapporteerde doden, of 8.900 doden, zouden strijders zijn, en 83 procent burgers. Dat blijkt uit onderzoek van onder meer The Guardian, dat inzage kreeg in een Israëlische militaire databank.
4
Reacties
6 reacties"Inlichtingenbronnen geven aan dat het aantal gedode strijders vermoedelijk wel wat hoger ligt. Zo zijn enkel slachtoffers opgenomen die geïdentificeerd konden worden en namen ook Gazanen deel aan de strijd zonder officieel lid te zijn van een terreurorganisatie."
Zoals bekend is het eerste slachtoffer in de oorlog de waarheid. Hoe dan ook, elke burgerdode is er een te veel. Triest.
Zelfs een verdubbeling van het aantal strijders verandert niets aan het feit dat er een bewuste volkerenmoord gaande is.
Die burgers worden netjes gewaarschuwd om weg te gaan, en toch blijven ze achter Ghamas staan, of zouden vrijwillig als schild voor Ghamas blijven staan?
*zouden ze...
Nou kan je je afvragen hoe betrouwbaar de cijfers van journalisten zijn gezien hun partijdigheid in dit conflict maar het aantal burgerdoden op 7 okt. was nog hoger dus een beetje laat om nu nog in de zielig-rol te kruipen. Het wordt tijd dat de Palestijnen hun verantwoording nemen, excuses aanbieden en erkennen dat zij deze oorlog zijn begonnen.
En hebben ze ook al een inzage mogen krijgen in de database van hamas? Zij willen nog weleens makkelijk zijn met het noteren van doden. Denk maar aan die raket die bij dat ziekenhuis viel waar eerst israel de schuld van kreeg doch dankzij overtuigend bewijs hamas moest erkennen dat die raket van hen was. Het dodental was eerst ruim 500 doch toen hamas schuld erkende was dat gedaald naar 10!. Ook de un heeft verleden jaar het aantal doden bijgesteld met ruim 10.000 naar beneden. Kortom er wordt nogal gegoogeld met cijfers.
Discussies worden automatisch na 96 uur gesloten
Het is niet meer mogelijk om nog te reageren bij deze discussie.