Meer dan 70 procent van Brusselse minderjarigen komt van buiten de EU
Nieuwe cijfers van het Belgische statistiekbureau StatBel laten grote demografische veranderingen zien in Brussel. Van alle kinderen en jongeren tussen 0 en 17 jaar heeft 72,9 procent een migratieachtergrond van buiten de Europese Unie of is buiten de EU
1

Reacties
3 reacties" Een belangrijk deel van de immigratie wordt gedreven door gezinshereniging. Dit is al jaren het grootste kanaal voor instroom. Sinds 2018 ligt het jaarlijkse gemiddelde rond de 56.000 gezinsherenigingen. "
Heb die massale gezinsherenigingen nooit goed begrepen. Blijkbaar valt daar alles onder, wat onder de term "familie" valt.
Verder blijken de redenen voor migratie tegenwoordig divers te zijn, zodat niet iedereen meer uit een oorlogsgebied hoeft te komen en de regels voor binnenkomst, ook voor nareizigers strakker gehanteerd zouden kunnen worden.
‘Geen complottheorie’
Vlaams Belang-Kamerlid Filip Dewinter reageerde op de cijfers en sprak van ‘bevolkingsvervanging’. Hij stelt dat dit geen verzinsel is, maar direct volgt uit de statistieken. Dewinter schreef: ‘Dit ondersteunt de voor de hand liggende bewering dat de autochtone Europese bevolking wordt vervangen.'
-
Behalve voor wegkijkend links is dit een complottheorie...
Wil je reageren op dit artikel?
Maak gratis een account aan om te reageren en mee te discussiëren