Nu normalisatie in Saoedi-Arabië van de baan is, is het bezoek van MBS aan Trump 'een nederlaag voor Israël'
Israëliërs zoeken naar antwoorden op de verschuiving in het Amerikaanse beleid. Sommigen wijzen daarbij op de beloftes van Saoedi-Arabië om biljoenen in de VS te investeren, terwijl anderen wijzen op leden van Trumps kring.
1

Reacties
1 reacties"MBS' bezoek aan het Witte Huis is een nederlaag voor Israël", vertelde een hoge Israëlische diplomatieke bron aan Al-Monitor, sprekend op voorwaarde van anonimiteit, verwijzend naar de kroonprins met zijn monogram. "Het is weliswaar geen knock-out, maar het is nog steeds een verlies.
-
De hoge Israëlische diplomatieke bron verwees naar de quid pro quo die de afgelopen jaren een aspect van het Amerikaanse Midden-Oostenbeleid was geworden: de Amerikanen zouden instemmen met diverse Saoedische militaire en technologische verzoeken als Riyad diplomatieke betrekkingen met Israël zou aangaan.
-
"MBS heeft niet geleverd wat het beloofde", aldus de hoge Israëlische diplomatieke bron. "Op dit moment is er geen sprake van normalisatie, die komt niet dichterbij. De Saoedi's zullen de F-35 straaljagers, de civiele nucleaire capaciteiten op hun grondgebied, waardevolle chips en meer ontvangen, zonder zich te committeren aan een proces dat tot normalisatie zal leiden."