Reacties

6 reacties
  • 1

    Vooral Saoedi Arabië en de Verenigde Staten.
    Weer ! . zoals met zoveel zaken.
    Het woord verraad wordt wel eens gebezigd hier op NK.
    In onze westerse/christelijke definitie van "moeder aarde" staat zij voor de " bron van leven en onderhoud, en de onderlinge verbondenheid van alle levende wezens"
    SA en de VS verraden Moeder Aarde.

    eh eh 5 dagen geleden
    -2
    melden
  • 2

    Weer een extra reden voor Europa om zelfstandiger te worden, ook t.o.v. de States.
    Maar voorlopig is dat lastig want Trump chanteert ons met die Oekraïne crisis.

    eh eh 5 dagen geleden
    0
    melden
  • 3

    @1 Wel wat meer landen hoor
    Verschillende landen hebben zich verzet tegen bindende maatregelen in het plasticverdrag, met name landen die afhankelijk zijn van de fossiele brandstoffenindustrie. Landen als Saudi-Arabië, Iran, en Koeweit hebben de blokkade geleid, samen met de Verenigde Staten, Rusland en China

    Biscanna Biscanna 5 dagen geleden
    1
    melden
  • 4

    @3
    Inderdaad, maar die twee zijn de grootste lobbyisten.

    eh eh 5 dagen geleden
    1
    melden
  • 5

    "De Europese Unie, Canada, Australië, Nieuw-Zeeland en heel wat landen uit Afrika, Latijns-Amerika en de Stille Oceaan willen de productie van plastic beperken tot een duurzaam niveau, wegwerpverpakkingen uit de omloop halen en inzetten op herbruikbare producten, recyclage en circulaire economie.
    Het gaat om ruim 100 landen. Ook willen zij een betere opvolging van welke (mogelijk schadelijke) chemicaliën precies gebruikt worden tijdens het productieproces.
    Daartegenover staan landen als Saudi-Arabië, Iran en Rusland die fossiele brandstoffen als olie en gas produceren. Olie en aardgas zijn belangrijke grondstoffen voor plastic. De landen proberen de focus te verleggen naar doeltreffend afvalbeheer, zoals verwerking en recyclage. Ook de Verenigde Staten wilden van geen enkele vorm van productiebeperking weten. "
    .
    We moeten ook niet recyclen, we moeten het gebruik stevig verminderen. Alternatieven ontwikkelen.
    Plastic is puur vergif. Ja, oké, dat is alles in de juiste dosering. Maar er zijn weinig materialen die in onze hersenen terechtkomen, in het hart, de longen en daar allerlei hormonale en gedragsveranderingen veroorzaken.
    .
    Ik denk dat, over een aantal jaren, mensen terugkijken op ons plasticgebruik en zich afvragen hoe we zo stom konden zijn om deze rommel te blijven gebruiken, in deze hoeveelheden. Een beetje zoals we nu terugkijken op DDT, asbest en roken.

    progressiefliberaal progressiefliberaal 5 dagen geleden
    4
    melden
  • 6

    Laten ze hun inzet richten op de fabricage van milieuvriendelijke plastics. Zolang die er niet is zal de plasticvervuiling blijven doorgaan. Maar ja dan hebben ze natuurlijk geen super de luxe overleggen meer.

    ThWil ThWil 4 dagen geleden
    0
    melden

Discussies worden automatisch na 96 uur gesloten

Het is niet meer mogelijk om nog te reageren bij deze discussie.