VVD zakt verder weg in de peilingen, CDA klimt naar derde plek
De achterban van de VVD wil liever niet dat hun partij na de komende verkiezingen gaat samenwerken met GroenLinks-PvdA. Tegelijkertijd wil een groot deel van de kiezers van GroenLinks-PvdA dat andersom ook niet, zo blijkt uit een nieuwe peiling van Ipsos-
7
Reacties
15 reactiesWas ook niet handig om met zo'n verkiezingsprogramma te komen. (Overigens wel eerlijk. . . ) Nu maar eens zien waar links, Grrrrrrroen slinks, pvda, d66, volt, denk, pvdd mee komen. En vooral, hoe ze hun fraaie plaatjes zullen gaan financieren. . .
Het verkiezing programma is wel een van de slechtste ooit.
Maar wel duidelijk. . . .
Met dat programma kan de VVD net zo goed ook meteen met PvdA en GL fuseren. Er is weinig rechts meer aan die partij.
Bontenbal doet het goed blijkbaar met zijn gematigde redelijkheid, dat mist de VVD kiezer denk ik bij Yesilgoz, en de anti immigratiekant is ze ook kwijtgeraakt..
Overigens is het vrij treurig dat er straks waarschijnlijk minstens vier à vijf partijen nodig zijn om een kabinet te vormen.
Ik denk dat we begin 2027 wel weer naar de stembus mogen.
.
Terwijl op de grote thema's - o.a. immigratie - een enorme meerderheid het eens is dat er wat moet veranderen. Snap niet dat het zó lastig is voor al die ego's om dan even de koppen bij elkaar te steken en te doen wat nodig en gewenst is. Dit land heeft echt totaal geen echte leiders wat dat betreft.
Vandaar dat de meeste politici er enkel voor hun eigen gewin zit. . . Er is bijna niemand die het échte probleem durft te benoemen, laat staan aan te pakken. . . .
Een stem op de VVD is een stem op GL-Pvda, dus niet zo gek dat het daar leeg loopt.
,Word er gewoon cynisch van. Ben er steeds meer van overtuigd, dat het echt de meest narcistische figuren aantrekt.
Op een enkeling na misschien, maar die missen dan weer het intellect of het charisma om de rest mee te krijgen.
Misschien moet het aantal zetels van 150 naar 50 worden teruggebracht of zo. Niet leuk, maar het zou wel minder ego's meebrengen.
.
Dat, of gewoon de drie grootste partijen dwingen samen te werken. Landsbelang voorop, niet dat partijpolitieke geneuzel. Als 80% van de Nederlanders iets wil, dan heeft de resterende partij die het niet wil maar te slikken. Die krijgen dan wel weer hun zin op een ander vlak, zoals een hoger minimumloon.
.
En anders schaffen ze de hele bende maar af en voeren we referenda in.
"vrij treurig dat er straks waarschijnlijk minstens vier à vijf partijen nodig zijn om een kabinet te vormen."
>
Dat hoeft niet verkeerd of instabiel te zijn hoor, zo'n breed kabinet.
We hebben wel vaker kabinetten gehad die op 4 partijen (al dan niet met gedoogsteun van de 4de partij) steunden, en dat was meestal redelijk stabiel.
>
Alles beter in ieder geval weer zo'n vecht kabinet met partijen die eigenlijk helemaal niets gemeen hebben met elkaar en elkaar bovendien ook niets gunnen.
>
>
Ik hoop vooral ook dat de kiezer ondertussen eens door heeft, dat al die radicale flank partijen het land niet verder helpen en dat je daar geen regering mee kunt vormen.
"of gewoon de drie grootste partijen dwingen samen te werken."
>
Ja, fijn. Dan zitten we nog vaker met een kabinet van partijen die niets met elkaar gemeen hebben, en elkaar niets gunnen.
Dat zal gaan helpen, zeg.
,Tja, stabiel wel, maar dat was zeker de laatste keer (Rutte IV) omdat ze uit pure wanhoop aan elkaar vasthielden. Intussen kregen ze niks gedaan omdat ze het eigenlijk ook niet met elkaar eens waren. En was slechts net iets meer dan een kwart van de kiezers het nog eens met ze (40 zetels in de peilingen, in de weken of maanden voor dat kabinet viel).
,Dan maar een combinatie. De drie grootste partijen het beleid laten uitvoeren, referenda waarmee de burger kan zeggen: dit gaan jullie doen.
Zoals het nu gaat, werkt het in ieder geval ook niet dus ik sta open voor wat experimenten.
Rutte IV, en in mindere mate ook Rutte III hadden vooral te lijden onder het eigen ultrarechtse smaldeel binnen de partij (waaronder de huidige partijleidster) die het kabinet steeds meer richting de PVV flank drukte.
En met extremen valt nu eenmaal niet te regeren.
>
Na de nieuwe verkiezingen, en de naar alle waarschijnlijkheid 2de achtereenvolgende teleurstellende resultaten voor de VVD, zie ik deze partij snel een andere partijleider met een minder radicale koers inzetten.
>
Middenpartijen als het CDA en D'66 hebben al vaak laten zien dat er goed mee valt te regeren, en dat ze tot compromissen bereid zijn.
>
Een kabinet van CDA, D'66, PvdA-GL en VVD (eventueel met ruggensteun van CU) is denk ik helemaal geen verkeerde keuze.
Ook al, omdat de flanken van zowel PvdA-GL en VVD denk ik goed in toom te houden zijn.
>
>
"De drie grootste partijen het beleid laten uitvoeren, referenda waarmee de burger kan zeggen: dit gaan jullie doen."
>
Ik denk niet dat het gaat werken om een regering middels referenda de wet voor te schrijven.
Je kunt niemand dwingen om beleid te voeren dat haaks staat op het eigen partij standpunt of op de eigen standpunten;
dan kun je binnen een paar maanden weer opnieuw naar de stembus.
Ik zou dan liever zeggen:
de grootste partij (of de 2de partij als de grootste het niet ziet zitten) vormt een regering en moet maar zien dat zij met wisselende meerderheden beleid voert.
Dan hoeft de regeringspartij niet constant tegen het eigen partijprogramma in te gaan, en hoeft de regering ook niet meer tussentijds te vallen.