Nederland mag alleenstaande mannelijke asielzoekers niet terugsturen naar ons land: "België kan hen niet van bed, bad en brood voorzien" | VRT NWS: nieuws
Nederland mag alleenstaande mannelijke asielzoekers niet langer terugsturen naar België. Dat heeft de Nederlandse de Raad van State beslist. Volgens de Raad is er sprake van een "systeemfalen" bij de Belgische autoriteiten als het gaat over de
1
Reacties
1 reacties"Normaal gesproken mogen Europese landen asielzoekers terugsturen naar het land waar ze zich als eerste hebben gemeld. Dat is geregeld in de zogenoemde Dublinverordening, die moet voorkomen dat een asielzoeker in meerdere landen een aanvraag indient.
Volgens de Raad van State in Nederland lopen alleenstaande mannen in België echter het reële risico dat zij op straat terechtkomen en niet worden voorzien in "hun meest elementair"
-
Heeft België geen cruiseschepen en hotels?
Of zijn de belastingbetalers daar niet zo gek als hier in Nederland?
Discussies worden automatisch na 96 uur gesloten
Het is niet meer mogelijk om nog te reageren bij deze discussie.