'In het hoofd geschoten, alsof hij werd geëxecuteerd': vier dagen van geweld eindigen met honderden doden in Zuid-Syrië
Sektarische verdeeldheid heeft geleid tot de ergste onrust in Syrië sinds maart, waarbij de Druzenbevolking van de provincie Sweida te maken kreeg met bloedbaden en executies.
3
Reacties
16 reactiesuit artikel:
"Er waren honderden gewonden, maar liefst 200 lichamen in het ziekenhuis. Velen van hen waren door het hoofd geschoten, alsof ze geëxecuteerd waren", aldus Bahaa, een chirurg die onder een pseudoniem over de gebeurtenissen van deze week in Sweida sprak uit angst voor vergelding.
Video's die in het ziekenhuis werden gefilmd, toonden gangen vol lijken, kamers volgestapeld met lijkzakken en lijken die buiten lagen opgestapeld. Een tweede arts van de intensive care zei dat de lichamen vanwege ruimtegebrek buiten het mortuarium moesten worden geplaatst.
uit artikel:
De Syrische president, Ahmad al-Sharaa, heeft beloofd de minderheden in het land te beschermen sinds de val van de voormalige Syrische president Bashar al-Assad in december. Hij leidt nu een land dat na 14 jaar burgeroorlog verscheurd wordt door sektarische verdeeldheid, zonder de middelen om de overgangsjustitie te voeren die nodig is om de oorlog te helen.
De president, een voormalig leider van Al-Qaida en nu staatsman, is internationaal met open armen ontvangen, maar onder de minderheden in Syrië zelf bestaan grote twijfels over hem.
Al-Sharaa hield donderdag een toespraak waarin hij de misstanden tegen burgers veroordeelde en aangaf dat er verantwoording zou worden afgelegd. Het Syrische ministerie van Defensie zei ook dat het "zich aan de regels van betrokkenheid houdt om inwoners te beschermen".
"We zijn vastbesloten om iedereen die onze Druzen-broeders onrecht heeft aangedaan of kwaad heeft gedaan, ter verantwoording te roepen. Zij vallen onder de bescherming en verantwoordelijkheid van de staat, en de wet en rechtvaardigheid garanderen de rechten van iedereen, zonder uitzondering", aldus de Syrische president.
-
Het blijft de vraag in hoeverre Al-Sharaa echt niks meer met Al Qaeda heeft te maken.
In ieder geval hebben een aantal leden van de overheidstroepen nog van alles met het wahabitische Al Qaeda te maken.
-
uit artikel:
Op hun privé-sociale media, die door de Guardian zijn ingezien, plaatsten twee leden van de overheidstroepen sektarische haatdragende teksten tegen Druzen.
Een van hen plaatste een video van hem en twee andere soldaten die lachend door Sweida reden, terwijl hij zei: "We zijn onderweg om hulpgoederen uit te delen", terwijl hij met een machete naar de camera zwaaide. Hij filmde zichzelf in een huis in Sweida, waar hij een foto van Druzische spirituele leiders van een muur rukte en met zijn laarzen vertrapte.
“Als God jullie de overwinning schenkt, kan niemand jullie verslaan… Namens de stammen, o Druzen en Alawieten, komen we jullie halen met sektarisme,” vervolgde hij.
Een beetje onbegrijpelijk daarom nog de Engelse tekst:
“If God grants you victory, none can defeat you … On behalf of the tribes, oh Druze and Alawites, we are coming for you with sectarianism,” he continued.
Voordat HTS naar Idlib verhuisden waren ze oa. verantwoordelijk oorlogsmisdaden in Yarmuk die ze gezamenlijk met ISIS pleegden.
W.m.b. komen er zo snel mogelijk vrije verkiezingen in Syrië, waarbij het niet te hopen is dat soennitisch revanchistische sentimenten de overhand krijgen, maar er echt met een schone lei wordt begonnen en eenheid in diversiteit echt beleden gaat worden.
Vreselijke beelden die hierover langs zijn gekomen.
En dan maken sommigen zich alleen druk over wat er in Gaza gebeurt, terwijl er bij andere brandhaarden weggekeken wordt..
Afschuwelijk hoe wreed mensen kunnen zijn.
Waar concludeer je dat uit? Dat het Israëlisch/Palestijnse conflict meer emoties oproept dan andere conflicten is beslist geen wegkijken.
Dat wordt dagelijks bewezen door feiten.
Ik heb trouwens nog niemand de straat zien opgaan of burgemeesters zien belagen over het openstaande item.
Excuus, openstaand = bovenstaand
Er breekt meer geweld uit in het Druzen-hartland van Syrië, omdat stamgroepen de lokale Bedoeïenen versterken
https://www.theguardian.com/world/2025/jul/18/more-violence-erupts-in-syrias-druze-heartland-as-tribal-groups-reinforce-local-bedouin
-
"Het in het Verenigd Koninkrijk gevestigde SOHR zei dat "de inzet van stamstrijders in de provincie Sweida werd gefaciliteerd door regeringstroepen, omdat regeringstroepen niet in staat zijn om in Sweida te worden ingezet op grond van de voorwaarden van de veiligheidsovereenkomst met Israël"."
"We zijn er weer"
-
https://www.france24.com/en/live-news/20250719-clashes-homes-torched-in-south-syria-s-sweida-despite-ceasefire
-
De regering is duidelijk niet OK.
Islamisten oftewel wahabi's doen hun "ding".
-
"WIJ" zouden zo graag willen dat die Ahmad al-Sharaa OK is, maar hij heeft op zijn minst geen controle over zijn eigen HTS.
Wordt het pappen en nat houden totdat Syrië een soort Afghanistan is?
Wat niet echt helpt is SA steeds machtiger te laten worden en juist haar vijanden aan te pakken.
Bijna voor de hand liggend als je geen geschiedenis zou kennen is het idee de Druzen te ruilen tegen Palestijnen..................
Doch die Ahmad al-Sharaa met zijn HTS (eerder Al Nusra) heeft eerder in Damascus in het ooit grootste Palestijnse vluchtelingenkamp van Syrië, Yarmuk huisgehouden ...........
Discussies worden automatisch na 96 uur gesloten
Het is niet meer mogelijk om nog te reageren bij deze discussie.