Gasprijzen opnieuw duurder in juni
De gasprijzen zijn gestegen vanwege de oorlogsdreiging in het Midden-Oosten. Voor wie nog een variabel energiecontract heeft kan het lonen o...
4
De gasprijzen zijn gestegen vanwege de oorlogsdreiging in het Midden-Oosten. Voor wie nog een variabel energiecontract heeft kan het lonen o...
Reacties
20 reactiesGasprijzen duurder ?
Met de gigantisch gedaalde dollar zou gas juist goedkoper moeten zijn. Maar hey... Dit is Nederland...
Trump is met niks anders bezig dan vergunningen afgeven voor het winnen van olie en gas. De winst van de olie en gasbedrijven staat onder druk door de lage prijzen voor energie. Desondanks weten ze in Nederland het toch voor elkaar te krijgen om de prijzen te verhogen.
En SA heeft opdracht gekregen om de kraan vol open te draaien. Desondanks stijgt hier de benzineprijs...
Waarom koop je dan geen aandelen of opties van bijv shell. Kan je nog profiteren van de hogere benzineprijzen.
Klopt. Vroeger was ik gek op Shell en Unilever. Unilever had ik vanmorgen nog doorgesproken. Van 58 naar 51. Waarschijnlijk omdat ze vals gespeeld hebben met hun ESG doelen, dat ze gedumpt zijn. Maar dat is eigenlijk een mooie koop. Omdat de meeste mensen ESG, ze helemaal niet interesseert. Dus waarschijnlijk zit er heel veel opwaarts potentieel in het aandeel ondanks de al mooie waardering. Shell volg ik helemaal niet meer zolang de klimaatwaanzin aanhoudt. Anders zou ik zeker al mijn centen wedden op Shell. Overigens is Unilever best een vlak aandeel. Dus dan kan je dat het best combineren met een geschreven call en put.>
Nee, ik ben me aan het verdiepen in JEPI, JEPQ, JEPG en JEGA. Met name JEPG lijkt me interessant omdat MSCI index redelijk vlak is. Dan is kans op NAV dissipatie niet zo groot en doet ie precies waar ie voor bedoeld is. JEPQ en JEPI snap ik niet zo goed omdat de onderliggende waarde heel volatiel is en dus kans op NAV dissipatie groot is.
>
Zo goed? :)
Ik had vandaag mijn eerste dividend binnen op JEPG en omgerekend naar op jaarbasis was dat dus 15% dividend rendement. :-)))
JEPG's verwachtte rendement is lager hoor. Ik denk ergens rond de 8%. Dit was gewoon exceptioneel...
JEPQ had 20% afgelopen maand... :-))) Mja... Volgens mij kan je dan beter gewoon QQQ doen. Als je dan toch gaat gokken. 😂
Als je op de dividend toer gaat zit je met die aandelen wel aardig.
Ja, daar zijn ze voor bedoeld. Eigenlijk voor mensen die de beurs niet helemaal zien zitten. De S&P500 staat op een ATH. Flink wat cash aanhouden is wel verstandig. Als de boel ploft kan je koopjes doen. Unilever is denk ik wel een goede koop.>
Mja... JP Morgan heeft het steeds over scheurtjes in de obligatiemarkt. Geen idee wat dat betekent. Torenhoge rentes??? En dus lage aandelenkoersen? Ikzelf denk eigenlijk dat er nog steeds heel veel cash aan de zijlijn staat. En dat buy de dip de boel nog wel hoog houdt. Plus... De S&P500 bedrijven maken gezamenlijk 2.000 miljard winst. De helft daarvan wordt voor inkoop van eigen aandelen gebruikt. De totale marktkapitalisatie van de S&P500 bedrijven loopt tegen de 47.000 miljard. Dus 1.000 miljard daarvan wordt jaarlijks door de bedrijven zelf opgekocht. Nah... En dan is Trump daar met z'n jetfuel. Investeringen in machines en fabrieken, vastgoed en dergelijke wordt allemaal belastingtechnisch beloond. De lagere dollar zorgt ervoor dat de exporterende bedrijven waarschijnlijk harder gaan draaien. Lage energieprijzen. Tjsa... Alleen Powel probeert met de Fed de economie te ontwrichten. Maar ik denk dat Powel niet lang meer blijft. Volgens mij zit zijn termijn er bijna op. En er zijn belastende verklaringen tegen hem. Dus er is een redelijke kans dat dit jaar de rentes gaan dalen. En dan komt er nog meer jetfuel beschikbaar voor de economie.
Trump is eigenlijk een giga pyromaan. Terwijl een normale pyromaan zich al een hele peer vindt als ie met een jerrycan benzine rondloopt. Laat Trump hele opleggers jetfuel aanrukken om de economie te stimuleren. Alleen ligt dus die Powell dwars. Die heeft gezworen om de economie kapot te maken om Trump kapot te maken. Dus je kan erop rekenen dat Trump hem pakt.
Het is duidelijk dat die powell geen volgende termijn krijgt, zeker als het aan trump ligt. Trump wilt namelijk een lagere rentevoet opdat de rente op die giga overheidsschuld wat beter betaalbaar wordt.
Ik heb centrale banken nooit goed begrepen. Maar klopt. Trump wil de rente met 3% verlagen. Zoals ik al zei. Hier begeef ik me echt op glad ijs. Misschien moet ik een keer een goede yt kijken over hoe een centrale bank werkt.>
Ik kan je wel vertellen dat ik vandaag dus een afschriftje gekregen had van de bank voor dividend van JEPQ. En toen:
>
(1 + dividend/inleg)^12 gedaan en er kwam 19% uit. Dat lijkt mooier dan het is. -4% Van de dollar. Als je dan -(1.04)^12 doet. Dan valt het vies tegen. ;-)
>
Mja... Als Powell dus politiek aan het bedrijven is met de Fed. Ik denk dat centrale banken dat gewoon doen. Dan lijkt het me niet handig om als doelstelling te hebben om de president van de VS kapot te maken. Ik vind het sowieso onverantwoord. Omdat een groot deel van de wereld afhankelijk is van de VS in veel opzichten. En Trump heeft vier jaar en daarna moet ie weg. Als Trump het slecht doet, dan is het niet handig om daar dan nog een schepje bovenop te doen. Trump is hobbelig. Dat weten we allemaal. Het is vier jaar. En we moeten uitzoeken waarom mensen op Trump stemmen. En proberen om die groep ergens tegemoet te komen. Volgens mij vragen ze niet veel. Normale baan, normaal betaald. Weinig criminaliteit en goede basisvoorzieningen.
>
De analyse van Jeffrey Sachs vond ik wel interessant.
Je kunt je natuurlijk tegen koerswisselingen indekken, heb ik overigens nog nooit gedaan.
Weet ik niet. Het is allemaal heel risicovol. Ik doe maar heel erg kleine bedragen. Experimentjes. Aan mensen die denken dat ze heel erg slim zijn, verdient Wallstreet heel veel geld. 😂 Maar het is wel interessant. Je doet iets en dat heeft dan effect. In principe is het niet rendabel wat ik doe. De tijd die je erin stopt, moet je ook rekenen als kosten. En dan kom je op een heel erg grote min uit. Maar het puzzelen is wel vermakelijk. (Naar emeel / doortjebont.)
https://www.youtube.com/watch?v=0GCUmTUT7yo
Hier een link naar arnout van den bossche over de ideale klant voor banken. Aan die klant verdient wallstreet. Hier de linkMja... Er zijn tegenwoordig wel veel rijke mensen in Nederland. Mja... Je moet wel een beetje geluk hebben.
Dat is toch mooi dat hier veel rijke mensen leven, beter dan dat hier alleen maar armoede heerst.
Klopt.