Koophuis raakt zelfs voor tweeverdieners met modaal loon buiten bereik: ’Zij stellen gezinsuitbreiding uit’
Zelfs voor tweeverdieners met een modaal inkomen dreigt een koophuis onbetaalbaar te worden. Daarvoor waarschuwt De Hypotheker.
4
Reacties
7 reactiesHet nieuwe normaal, wen er maar aan.
Het kan alleen maar slechter worden, want er is heel erg veel geld 'nodig'.
Vroeger kon je als een verdient met een relatief bescheiden loon nog een huis kopen. Desnoods middels subsidie via zogenaamde premie A woningen. Waarbij je ook nog een autootje kon hebben en 1 x per jaar (een bescheiden) vakantie kan vieren. Tegenwoordig kun je zelfs als twee modale verdieners nergens meer terecht voor een koopwoning. Ergens is onderweg iets goed misgegaan.
Correctie bij
.een verdient = eenverdiener.
Mijn excuses.
Er schijnt ook nog zoiets te bestaan als een gezinshypotheek. Ik bedoel dan kopen twee aparte gezinnen een groot huis, waardoor er meer geleend kan worden voor de hypotheek. Het huis voor die situatie splitsen in tweeën. Ik ken iemand die in zo'n gesplitst huis woont. Dat huis heeft 2 aparte voordeuren, een aan de voorkant en een voordeur aan de zijkant.
https://jeroenhypotheekadvies.nl/wat-is-een-gezinshypotheek/
Met 2 x modaal inkomen, dus €90.000 kan je een hypotheek krijgen van €430.000.
Dus het zal meer afhangen van de openstaande schulden en/of eigen geld.
Snorrie,Ik heb het in #2 over een relatief bescheiden loon, dat is beneden het modale loon (van destijds). Zo kocht een familielid van mij zo'n 60 jaar geleden een eengezinswoning voor 27.000 gulden. Dat familielid was een eenvoudige arbeider, zijn vrouw had een klein baantje dat ook weinig opbracht. Allebei waren ze nog heel jong en destijds was het gebruikelijk dat de vrouw nog korte tijd, enkele jaren, bleef werken en daarna kinderen kreeg, haar baan opzegde en thuis bleef om te zorgen voor de kinderen. Dus de hypotheek moest in feite door een eenverdiener met een bescheiden (minder dan modaal) loon worden opgebracht wat ook geschiedde en wat de hypotheekverstrekker (de bank) ook wel degelijk wist. Dit was toendertijd de gangbare praktijk: trouwen, de vrouw baarde kinderen en bleef thuis terwijl de man bleef werken.
Klopt als een bus.
Ook dat er toen extra gewerkt werd door beide om de kop van de hypotheek af te lossen zodat het resterende door een een-verdiener opgebracht kon worden.
Ook werd er in die tijden alvast voor gespaard.
En als ik tegenwoordig zie hoe vreselijk snel huizen verkocht worden voor belachelijke prijzen dan lijkt het mij wel wat mee te vallen.
Discussies worden automatisch na 96 uur gesloten
Het is niet meer mogelijk om nog te reageren bij deze discussie.