Amerikaans bedrijf DigiD wil overnemen, Tweede Kamer maakt zich zorgen
Tweede Kamerleden maken zich zorgen over de privacy van Nederlanders nu het Amerikaanse bedrijf Kyndryl DigiD wil overnemen. DigiD is nodig om in te loggen bij onder meer zorgverzekeraars, pensioenfondsen en de Belastingdienst.
1

Reacties
14 reactiesWaarom heeft Nederland dan toegestaan dat het Nederlandse bedrijf Solvinity in handen kwam van de VS ?
Is een brits bedrijf nu.
Staat zelfs in het artikel.
Uit het artikel:
Het Amerikaanse techbedrijf Kyndryl heeft een bod uitgebracht op Solvinity, dat belangrijke diensten als gegevensopslag levert aan DigiD en MijnOverheid. De kans is groot dat Solvinity in Amerikaanse handen komt. Solvinity is van oorsprong! Nederlands, maar is inmiddels eigendom van een Brits bedrijf.
Klopt als een bus.
Een Amerikaans heeft een bod uitgebracht op een Brits bedrijf.
Dat bedrijf waarvan jij je afvraag hoe dat in Amerikaanse handen is gekomen.
Zal ik even een tipje geven, Een bod uitbrengen is nog steeds geen overname dus dat bedrijf is nog steeds brits.
Maar heeft niemand kunnen voorzien dat via een omweg in dit geval het VK het bedrijf in Amerikaanse handen kan vallen ?
En dan de belastingdienst die bekend maakte om de digitale kantooromgeving bij Microsoft onder te brengen. Deskundigen zijn van mening dat de overheid zijn grip verliest op de IT en zeggen dat er hoognodig iets moet veranderen.
Straks zijn alle belangrijke digitale diensten in handen van de VS.
Deskundigen zijn het allemaal roerend eens dat de overheid totaal geen grip heeft op de IT.
Dus om dezelfde overheid een datacenter met bijbehorende clouddiensten te laten opzetten en beheren is niet geheel wijs.
Neemt de overheid maar echte specialisten in dienst.
AI Moderatie: Discriminatie op basis van afkomst
Normaal doen is er niet mee bij zie ik, als je wilt zeiken zoek je je zeikvriendinnen maar op.
Leer eerst maar een nadenken.
Hoef je ook niet van die achterlijke aanbevelingen te doen.
11
Zeiksnor, je staat op Negeer. Leer jij eerst maar eens normaal te reageren op anderen.
Mensen krijgen van mij de reacties die ze verdienen, dus niet waarop ze hopen of menen recht op te hebben.
Doe jij maar eens normaal, met je blinde opgeblazen ego. Alsof het een gunst zou zijn dat jij op iemand reageert.
Ga jij die specialisten maar even vinden en inhuren.
Dan hebben we het hopelijk over een jaar of 15 weer in eigen handen.
p.s.
We zullen waarschijnlijk ook de nodige hardware zelf moeten maken dus hou daar ook rekening mee.