De onvermijdelijkheid van zeespiegelstijging
Door de sterke opwarming van de Zuidelijke Oceaan smelten gletsjers aan de rand van het Antarctische continent aan de onderkant snel weg. H...
9

Reacties
47 reactiesHet duurt nog minstens 300 jaar voordat de zeespiegel een stijging van 1,25m voor Nederland tot gevolg zal hebben. Of Waterstaat dan nu al extra geleden zou moeten heffen voor dit te verwachten verschijnsel valt te betwijfelen. Landgenoten kunnen veel voordeliger verhuizen naar plaatsen c.q. landen die ver boven de zeespiegel uit komen.
1 meter, en 3 meter stijging heb ik eerder ook al voorbij zien komen. Maar dat het gaat stijgen daar kun je van uitgaan.
Dat wordt dan ophogen en verbreden van de dammen en de dijken, denk wel dat Nederland dit meester is.
Vraag me dan wel af hoe rivierwater de zee in kan stromen, dat lukt dan niet meer, maar ga er vanuit dat tegen die tijd daar ook wel een oplossing voor is.
Aanpassen of verzuipen.
Je heb zelf al het antwoord op je vraag gegeven.
Onze overheid kennende zal het wel een cursus watertrappelen worden 😂
Dat wordt dan het ophogen van de rivierbodem, gevolgd door aan weerszijden dijken aanbrengen. Och, het is wel te doen zolang water van hoog naar laag stroomt.
Ja, want als dat water van laag naar hoog gaat stromen dan zijn we de sjaak.
De strijd tegen het water zal ondanks dat we er ons tegen kunnen beschermen wel altijd blijven .Er hoeft ook maar iets verkeert te gaan en Nederland ligt half onder water.
Nee, Nederland ligt dan niet half onder water, maar half Nederland ligt dan onder water. Dat is wel even wat anders!
Dan maar overgaan tot het bouwen van drijvende huizen (bedoel even niet woonboten oid). Dat idee was al vele jaren geleden opgeworpen.
Dit hoor ik nou al zo lang. 26% van Nederland ligt onder de zeespiegel en op diepste punt zelfs meer dan 6 meter. Daar zijn we gewoon harstikke goed in dus die angstzaaierij is overbodig en veelal bedoeld voor politieke doeleinden. Eind deze eeuw zijn de fossiele brandstoffen sowieso op dus ook daar hoef je je niet druk over te maken. Dan lost het 'probleem' zich vanzelf weer op.
.
Voor de zekerheid heb ik alvast een roeiboot in de tuin klaarstaan. Uiteraard al volgepakt met proviand en noodpakketten want je weet natuurlijk nooit wanneer de zeespiegel gaat stijgen. Kan zomaar 's nachts gebeuren.
Ja en dan? Hoe krijg je het rivierwater dan over de dijken heen ? Met een pompinstallatie of zo ...................
Dat is allemaal al geregeld in de natuurwetten.
Ht rivierwater zal net ze snel of langzaam stijgen als het zeewater.
Het dus alleen zaak om de waterkeringen op peil te houden.
Nu moet ik hierbij wel opmerken dat ze in Limburg dit concept niet snappen.
Heel verstandig van je.
En 1000 euro om voorzorgsmaatregelen te treffen.
Het is juist de bedoeling dat het water NIETover de dijken komt.
De PVV is voor het gratis verstrekken aan zwembandjes.
Via een tunnel zo de zee in... en als het dan genoeg vaart heeft met een spruitstuk naar boven en maak je er een fontein van... vermoedelijk kun je er dan ook nog elektriciteit mee opwekken! Mooi én functioneel. De Rijn Fontein!
Het ligt er maar aan van welke kant het water over de dijken heen gaat , maakt nogal verschil.
Kijk als het zeewater niet over de dijk heen komt, dan krijgen we het zeewater door de opwarming wel als regenwater over ons heen, en de dijken verhinderen dan dat het water terug in zee kan stromen, en overstromen we evengoed.
Ik lees dat rivierwater via het grondwater en ondergrondse druk en onderzeese bronnen terug de zee in stroomt. Ben alleen bang dat dit voor de toekomst niet voldoet.
.
Is nog niet zo'n slecht idee .
Ja creatief ben ik wel! Maar werken gaat het niet... het probleem wordt dat de zee terug begint te duwen, de rivier in... nog afgezien van de verzilting die optreedt in het grondwater wordt dat dus stroomopwaarts ook een probleem. Er komt een punt waarop dat niet meer te managen is. Bij meer dan 2 meter stijging geloof ik. Die rivier wil dus voortdurend buiten z'n oevers gaan treden en van Nederland een moeras maken... krijg je de situatie dat we tussen de aquaducten moeten gaan wonen... en als zo'n wand doorbreekt... Je ziet dat nu ook al in het westen, als de sloten en kanalen hoog staan... een kanaal of sloot waarin het wateroppervlak hoger ligt dan de huizen erachter... maar dat kun je maar niet ongestraft blijven ophogen... dus moet je je suf pompen... maar dat houdt ook een keer op. Soit... aan alles komt een end!
Aannemelijk je reactie " De zee geeft, de zee neemt.
Wie weet dat in de tijd die ons rest er zoveel vooruitgang geboekt wordt dat zelfs dit probleem oplosbaar is.
Zou mooi zijn als we de gang van de rivieren konden verleggen naar plekken die minder kwetsbaar zijn voor woongebieden, of meren aanleggen, en bij eb snel lozen in zee. 😊
Eigenlijk is de enige goeie lange termijn oplossing: het land ophogen. Ik geloof niet zo in technologische oplossingen... dit probleem lijkt me te groot. Misschien dat het nog een lange tijd hanteerbaar blijft, maar als die stijging doorzet dan zal het voor steeds grotere delen van Nederland steeds gevaarlijker worden. En als je dan ook de economische consequenties meeneemt, de ongelofelijke hoeveelheid geld die je erin moet pompen... ik weet het niet.
Vooralsnog stijgt de zeespiegel hier al 160 jaar onveranderd maar 1,5 millimeter per jaar.
.
Dus toen er nog vrijwel geen invloed was van Co2 door de mens, steeg de zeespiegel even snel.
.
https://tidesandcurrents.noaa.gov/sltrends/sltrends_station.shtml?id=150-031
Kan ik me wat bij voorstellen. Het zijn lapmiddelen voor een bepaalde periode. Er zou ook maar een doorbraak hoeven te zijn en de ramp zou groter zijn dan ooit te voren, dan kun je beter hoog zitten.
Ach ja, maar ik ben van nature een pessimist. En we praten over nog wel iets van 100 jaar of meer dus ik overleef m'n eigen pessimisme wel. Maar uiteindelijk is het onvermijdelijk. Stel dat lui uit 1925 zoiets te melden hadden destijds... dan zaten wij er nu midden in... "oh, daar komt weer een golf..."... ja ik zie iedereen opschuiven naar het oosten. Wanneer zoiets echt urgent wordt weet ik niet, maar misschien is dat een beetje een natuurlijk proces... huizen die niet meer verkocht raken, een 'klimaatlabel' waarbij de risico's te groot worden, verzekeraars die niet meer willen etc.
Had jouw reactie niet eens gezien, of er overheen gekeken.
Uit je reactie Nu moet ik hierbij wel opmerken dat ze in Limburg dit concept niet snappen.
.
Wat bedoel je daar nou mee Snor?
AL overzicht
Nee, rivierwater en zeewater stijgen niet op dezelfde manier en snelheid. Zeewater stijgt door het uitzetten van warmer water en het smelten van ijs, terwijl de rivier afhankelijk is van neerslag en afvoer naar zee. Een zeespiegelstijging kan de afvoer van rivieren zelfs bemoeilijken.
'.
Je wilt mij als ervaringsdeskundige op het gebied van snel stijgend rivierwater, ( met eigen ogen gezien in 2021) hoe snel dit kan gaan, Hoe meanderende beekjes veranderen in woeste rivieren, nooit eerder aanschouwd in al die jaren dat ik hier leef in dit gebied.
Ja kan me wel voorstellen dat natuurwetten het zeewater en het rivierwater gelijk houdt, maar om het gelijk te houden kan de afvoer van rivierwater bij veel aanvoer wel in de hoogste versnelling gaan.
De tijd zal het leren wie er sterker is "de zee, of de mens tegen de zee",
Vond deze link, er wordt in ieder geval op vooruitgedacht................ de
https://watersnoodmuseum.nl/waterkennis/leer-over-waterveiligheid/artikelen/5-scenarios-voor-een-droog-nederland
Er zijn wat zaken niet goed gegaan in Limburg. Na de overstromingen van o.a. Roosteren en Ohé - midden jaren '90 - waarbij men constateerde dat het niet zo slim was om woningen buitendijks te bouwen - is er stevig wat werk verzet.
Dijken werden verhoogd en de rivieren kregen meer ruimte om bij veel wateraanvoer in spaarbekkens te kunnen overlopen.
Zo werden er ook plannen gemaakt om rond Valkenburg het water buiten de deur te kunnen houden.
Bijvoorbeeld: een onderdoorgang, een wateromleiding, hogere kades en een hoger gelegen waterbekken.
De plannen werden allemaal afgewezen - om redenen van stadsaanzicht, kosten, schadelijk voor de natuur, effect op toerisme.
.
En in 2021 ging het goed mis.
Tja, het zijn allemaal afwegingen die er gemaakt worden, en schijnbaar moet het een keer flink mis gaan voordat er opgetreden wordt .Zo ook voor de watersnoodramp in 1953 was er achterstalligonderhoud aan de dijken las ik vandaag.
Ik zag wel dat na de wateroverlast hier bij mij in de buurt er veranderingen werden aangebracht aan wegen zodat overvloedig water sneller via een andere weg afgevoerd kan worden, alsook meer overlopen of buffers waar te veel aan water heen kan, dus kunstmatig aangelegde vijvers, vooral daar bij Eygelshoven.
Nee jij snap het niet. en zie verder
Weet jezelf wel waar je het over hebt, of heb je alleen maar benul van het zeepje hanteren Trevor 😊
Er is niet veel om te snappen en dat lukt mij best.
Oh vergissing, dacht dat er alweer een aanval op mij op de planning stond.
Mijn Nederige excuses, maak een buiging.
Dus je zeg nu zelf ook dat de plannen niet door gingen omdat ze het concept niet snappen.
En zo moeilijk is een waterkering concept niet.
Ow ik dacht al. maar wat bedoelde met je met zeepje hanteren ? Dat vraag ik me af
Ach dat weet ik ook niet, schijnbaar iets waar mannen goed in zijn.
Kwam ooit voorbij in een reactie aan jou, volgens mij NJN, Van wie de reactie kwam weet ik ook niet meer, misschien iemand die jou goed kent.
Geen idee hoe of wat.
AI Moderatie: Discriminatie
Gewoon ff een vraagje.... Draag jij een kruisje om je nek?
Heb er totaal niets op tegen, maar ik ben geen homo. Val op vrouwen
Zover had ik niet eens gedacht, heb ik ook geen kennis van. Als homo zijn met het zeepje te maken heeft moet je je reactie maar aan degene richten die dit aan je schreef in zijn reactie.
Toen hij je dit berichte in een reactie kon je het niet thuisbrengen, nu koppel je het aan homo zijn, waarvan die nieuw verworven wijsheid?
Ik had reactie 38 nog gelezen
In dit geval ben jij het dus die dat schreef.
Maar dan wel zonder te weten wat je eigenlijk schreef.
Waarom zou ik .................
had wat verklaard.... https://www.nieuwskoerier.nl/news/111729-hoe-kun-je-zien-of-iemand-transgender-is
Ja fijn, maar helaas niet aan mij besteed.
Zo is het, geen idee.
Discussies worden automatisch na 96 uur gesloten
Het is niet meer mogelijk om nog te reageren bij deze discussie.