Word lid
zaterdag 26 september 2026·12°De Bilt5 kmfileAEX 1.112,09 ▲ +0,47%

Tekorten remmen groei Nederlandse hightechsector, zegt IMF

Reformatorisch Dagblad 2 2 Zap Betaalmuur

Nederland beschikt met chipmachinemaker ASML en andere bedrijven over „een hightech-ecosysteem van wereldklasse”. Maar de groei wordt geremd door een reeks knelpunten, stelt het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in een nieuwe publicatie. Zo is volgens het fonds sprake van tekorten aan geschikt personeel en vakkennis.

Let op: dit artikel zit (deels) achter een betaalmuur bij rd.nl. Korte samenvatting — lees het volledige artikel op de site van de bron. Lees verder op Reformatorisch Dagblad →

Bron: Reformatorisch Dagblad (rd.nl). Nieuwskoerier vat het nieuws samen en verwijst door naar de uitgever; alle rechten op het volledige artikel berusten bij de bron.

Wat vind je hiervan?
Dit nieuws bij andere bronnen
Nederlands Dagblad Tekorten remmen groei Nederlandse hightechsector, zegt IMF Nieuws.nl Tekorten remmen groei Nederlandse hightechsector, zegt IMF Welingelichte Kringen Tekorten remmen groei Nederlandse hightechsector, zegt IMF

2 reacties

Praat mee over dit bericht — respectvol en on-topic.

Praat mee — maak in één tik een gratis account en reageer direct op dit artikel.

of met e-mail
Sorteer: Oudste Nieuwste Beste
#1
dirk ☎️ 3 dagen geleden · ingeklapt
Het IMF is vergeten dat Nederland een DeGrowth land is.
#1
#2
H Hendrianus 3 dagen geleden · ingeklapt
AI, "Kortom: door een bewust verlaagd aanbod en een enorme vraag vanuit de AI-industrie betaal je nu helaas de hoofdprijs voor externe opslag. Marktanalisten verwachten dat de prijzen op zijn vroegst in 2027 weer wat zullen dalen."

Dat bewuste verlaagde aanbod was omdat er voor AI massaal opkwam er over capaciteit was en fabrikanten daardoor verlies leden. Al met al betaal je nu veel meer voor een SSD dan zeg twee/drie geleden. AI, grondstoffen, de reservering van productielijnen door grote spelers zijn daar debet aan.
En conventionele schijven? Die gaan naar mijn zin te snel kapot. Van de plus/minus 25 die ik sinds 2016 heb zijn er nu zo'n zeven kapot. Dus toch maar eens kijken naar cloud opslag?
#2

Meer binnenland

Eindhovens Dagblad·

Redder van het koningshuis, steunpilaar van Cruijff, maniakale sportliefhebber én allerhoogste Philips-baas: het mysterie Frans Otten ontrafeld

Hij past naadloos in het rijtje Gerard, Anton en Frits, maar zijn achternaam was Otten. Hij leidde 22 jaar lang het Philips-concern en dicteerde even gemakkelijk de opstelling van PSV. Waarom plaatste Johan Cruijff een advertentie na zijn overlijden? Hoe close was hij met koningin Juliana en prins Bernhard? Frans…

Reageer Betaalmuur
Reacties (2) — praat mee