Word lid
donderdag 29 oktober 2026·10°De BiltAEX 1.142,24 ▲ +0,59%

Meer drones en AI op slagveld: Defensie gedwongen anders te denken en doen

NU.nl 101 3 Zap

De manier van oorlog voeren is definitief veranderd. Daarom ligt de nadruk bij nieuwe investeringen in defensie op drones, kunstmatige intelligentie (AI) en cyber. Een andere manier van denken en doen door Defensie is daarom noodzakelijk.

Korte samenvatting — lees het volledige artikel op de site van de bron. Lees verder op NU.nl →

Bron: NU.nl (nu.nl). Nieuwskoerier vat het nieuws samen en verwijst door naar de uitgever; alle rechten op het volledige artikel berusten bij de bron.

Onderwerpen Gilze-RijenDefensieNederland
Wat vind je hiervan?
Dit nieuws bij andere bronnen
Emerce Nieuw innovatiecentrum Defensie in Delft versnelt technologie voor veiligheid Engineers Online Grootste deel defensie-innovatie komt straks uit Delft Omroep West Defensie opent gloednieuw centrum: 'Volgend jaar moeten uitvindingen al bij krijgsmacht zijn' Provincie Zuid-Holland Nieuw innovatiecentrum Defensie in Delft versnelt technologie voor veiligheid Het Parool De Nederlandse krijgsmacht wordt niet groter, wel anders: Defensie zet vol in op drones Trouw Defensie gaat investeren in drones en andere ‘onbemenste wapensystemen’ NRC Complete transformatie van de krijgsmacht: drones verdringen de tanks en de machines de mens Nederlands Dagblad Onbemande systemen worden de norm bij de Nederlandse krijgsmacht De Gooi- en Eemlander Onbemande systemen worden de norm bij de Nederlandse krijgsmacht Haarlems Dagblad Onbemande systemen worden de norm bij de Nederlandse krijgsmacht

3 reacties

Praat mee over dit bericht — respectvol en on-topic.

Praat mee — maak in één tik een gratis account en reageer direct op dit artikel.

of met e-mail
Sorteer: Oudste Nieuwste Beste
#1
dirk ☎️ 122 dagen geleden · ingeklapt
Tsja... Alles op geknalt in Oekraïne.
#1
#2
G Graaier1000 122 dagen geleden · ingeklapt
"Om diezelfde reden wordt er niet alleen ingezet op onbemenste wapensystemen maar ook op vergaande digitalisering van de krijgsmacht. Die twee moeten hand in hand gaan."
.
Vergaande digitalisering maakt je kwetsbaar volgens mij.
Zorg voor goede analoge backup
#2
#3
H Hendrianus 122 dagen geleden · ingeklapt
Yep, modern warfare en OekraÏne en Rusland laten zien waarom dat nodig is.
#3

Meer binnenland

Reacties (3) — praat mee