Moslimplatform intimideert komiek John Cleese wegens zijn islamkritiek
De Britse komiek John Cleese ligt opnieuw onder vuur vanwege zijn kritiek op de islam. Het islamitische nieuwsplatform 5Pillars richt zich nu op zijn komende theatertour door het Verenigd Koninkrijk.
Bron: nieuwrechts.nl (nieuwrechts.nl). Nieuwskoerier host door leden gedeelde links; alle rechten op het volledige artikel berusten bij de bron.
9 reacties
Praat mee over dit bericht — respectvol en on-topic.
Praat mee — maak in één tik een gratis account en reageer direct op dit artikel.
Meer overig
WIE laten we ons land eigenlijk binnen
Weet u het? Weet het COA het? Weet het IND het?
Why the MH-60 Seahawk is the Navy's Most Powerful Helicopter?
The MH-60 Seahawk is the U.S. Navy’s most versatile and essential helicopter, capable of anti-submarine warfare, search and rescue, combat support, and more. Deployed on aircraft carriers, destroyers, and amphibious ships, this multi-mission aircraft ensures dominance over the seas. Discover its capabilities, firepower
Denktanks: ‘Waarom kan China olie wel afrekenen in de eigen munt en wij niet in euro’s?’
De euro kan ook zonder meer gemeenschappelijke schuld een veel grotere rol spelen op het wereldtoneel, stelt een netwerk van Europese denktanks in een maandag gepubliceerd rapport. Begin met een groter gebruik van de euro in internationale handel, is het advies.
Directeur koopt noodlijdende Nederlandse tak van Prénatal
Prénatal Nederland is al jaren zwaar verlieslatend. De huidige ceo, Jochem van Bueren, neemt de bekende baby- en peuterketen nu over van het Duitse beursgenoteerde investeringsfonds Mutares. Van Bueren werd in december vorig jaar binnengehaald door Mutares om schoon schip te maken bij Prénatal.
‘Geen fraaie bevalling’: Wenninks zoektocht naar €100 mrd innovatiegeld
Peter Wennink wil het geen Marshallplan 2.0 noemen, maar er moeten wel miljarden worden gestoken in de vernieuwing van de Nederlandse industrie. Een reconstructie van maanden duwen en sommetjes maken op een Waddeneiland om €100 mrd los te peuteren.
GeenStijl: Kabinet werkt aan OP GROTE SCHAAL remigreren van Syriërs
HET IS FEEST
Palestine 36 – epische film over geschiedenis die nog te onbekend is - The Rights Forum
Palestine 36 van Annemarie Jacir toont dat de ontwrichting van Palestina al ver voor de stichting van de staat Israël begon.
Berendsen ontbiedt Israëlische ambassadeur vanwege uitzetten diplomaten
Wat doet de Europese Unie?
De Europese Unie (EU) is een organisatie waarin 27 landen in Europa samenwerken. Een ervan is Nederland. Een deel van die landen werkt al meer dan vijftig jaar met elkaar samen.
Christa Pike (50) wordt woensdag geëxecuteerd: hierom wekt deze zaak zoveel woede en protest op
Gevangengenomen Noord-Koreaanse soldaten zijn vanuit Oekraïne naar Zuid-Korea overgebracht. Wat gebeurt er nu?
The soldiers’ military backgrounds and firsthand knowledge of North Korea’s deployment to Russia could result in more extensive debriefing
Kiev weer getroffen door Russische terreuraanvallen
Weer
Briefje van Jan – aan Jan Roos
Beste Jan, Bij Zapp, de jeugdzender van de NPO voor kinderen van 6 tot 12 jaar, werd een dik meisje gefatshamed. Dat gebeurde door Jandino [...]
apnews.com
Wordt Mars ooit een bewoonbare planeet?
Door Ap Cloosterman. Het onderzoek van de planeet Mars is altijd al een zeer belangrijk onderdeel geweest binnen de ruimtevaart…
Een man uit Texas wordt ervan beschuldigd met zijn auto door een supermarkt te zijn gereden om naar het toilet te kunnen gaan.
A 60-year-old man was arrested on criminal mischief charges
Hij contrasteerde de Koran met de leringen van Jezus en beweerde verder dat de Britse christelijke traditie bijgevolg enorm superieur was en meer respect had voor de menselijke waardigheid."
.
Volgens mij is er geen woord gelogen door John Cleese.
En in welke steden hij optreedt is aan hem, niet aan anderen.
Bovendien komt hij in zowel steden met veel moslims als in steden met weinig moslims dus daar vind ik geen opzet of zo achter steken.
In het Verenigd Koninkrijk is er (of zou er in ieder geval moeten zijn) vrijheid van meningsuiting en mag je kritiek hebben op van alles en nog wat, ook op de islam.
Als John Cleese die mening is toegedaan en hij het belangrijk vindt daar aandacht voor te vragen dan is hij de enige die erover gaat om wel of geen theatertour te doen.
Overigens alle respect voor hem dat hij op 86-jarige leeftijd bereid is tot zo'n ongetwijfeld inspannende klus.
De werkwijzen van islamisten en sinister links zijn exact dezelfde. Dat is geen toeval.
DvD
"Volgens Cleese richt zijn kritiek zich op ideeën en culturele gebruiken, niet op mensen vanwege hun afkomst."
5Pillars schrijft ruw vertaald,
"Er zijn online suggesties gedaan dat de kritiek van 5Pillars op Cleese, en mijn persoonlijke kritiek op hem, op de een of andere manier een bedreiging vormen, waarbij sommigen zelfs de mogelijkheid van geweld suggereren. Dat is complete onzin. Laat ik dit dus ondubbelzinnig stellen: we bedreigen John Cleese niet, en we willen hem ook geen fysiek letsel toebrengen.
Maar we pleiten voor vreedzaam, wettelijk en democratisch verzet tegen zijn retoriek. Cleese spreekt, wij antwoorden. Cleese voert campagne tegen onze religie, wij onthullen wat hij zegt. Cleese treedt op in bepaalde gelegenheden, en wij hebben het recht om contact op te nemen met die gelegenheden, te klagen, vreedzaam te protesteren en hen te vragen waarom ze hem een podium bieden.
Dat is geen intimidatie; dat is vrije meningsuiting. En vrije meningsuiting werkt in beide richtingen."
Origineel, https://5pillarsuk.com/2026/08/11/why-the-islamophobic-comedian-john-cleese-should-be-de-platformed/
@Hendrianus 6
Het feit dat Salih en 5Pillars zich geroepen voelen de verklaring uit te geven die U vertaald heeft, geeft aan dat hun campagne tegen Cleese op een breed publiek overkwam als ophitsing.
Het volgende zinnetje in de tekst van de link die U geeft, maakt eveneens duidelijk hoe Salih denkt:
"And if he were to die tomorrow, that hate-mongering would form a significant part of his legacy."
"Hate-mongering" : dat is een heel sterk woord en een reeds verregaand oordeel.
De puntige teksten van Cleese, in zijn stijl van humor, die Salih aanhaalt, gaan over de islam als religieus systeem, niet over moslims. De crux zit in de volgende zin:
"Muslims are repeatedly presented to Cleese’s enormous audience as followers of a violent, intolerant, misogynistic and expansionist ideology which supposedly threatens British society."
Hier zet Salih kritiek op de religie om in kritiek op "muslims" en construeert zo een persoonlijke aanval op mensen door Cleese, die rechtvaardigt hem eveneens persoonlijk aan te pakken.
Als je een systematische campagne opzet en de zaak persoonlijk maakt, weet je dat er op de paar honderdduizend man die je bereikt , altijd wel een radicaal zit die 'een sterke daad' wil 'stellen'. Ook al zal de organisator van de campagne vanzelfsprekend claimen dat hij slechts beoogt "te klagen, vreedzaam te protesteren en hen te vragen waarom ze hem een podium bieden".
Met die laatste frase kom ik bij het woord "deplatformed" . Dat is cancelen. Er is geen dialoog over kritiek op de islam mogelijk. De Vrijheid van Vereniging en Vergadering, Vrijheid van Denken, Vrijheid van Meningsuiting en om het podium te betreden voor een artiest moet worden beëindigd. Dat is de eis. Dat is het oordeel dat al te voren vast staat. Salih/5Pillars bevestigt de facto , waar Cleese tegen waarschuwt: een totalitaire doctrine is incompatibel met democratie, openheid en kritiek.
De Nederlandse pro-Palestina actievoerders die een voorstelling van de artieste Mevr. Kuhr verstoorden, waren ook al niet bereid tot een gesprek. Of hoor en wederhoor. Joodse muzikanten worden door het Concertgebouw Amsterdam geweerd. Joodse artiesten in Nederland afgezegd door angstige theaterdirecteuren.
De gedachtewereld die Salih/5Pillars zelf etaleren , laat zien dat ze verder gaan dan wat de toonzetting suggereert. En de methoden zijn dezelfde die we extreemlinks zien gebruiken in Nederland.
Uw post schiet objectief tekort om van het tegendeel te overtuigen.
DvD
DvD
Met die kop van het artikel in 5Pillars, is deze zin een compleet lachertje:
"That is not intimidation; that is free speech. And free speech works in both directions."
En dan dit: "Nor does he have a right to appear in every theatre that will have him."
VvMU is juíst het recht op op te treden in elk theater wat hem wil boeken.
Dit is vrijheid van meningsuiting op zijn moslims: less for you, more for me 😂😂😂