Word lid
zaterdag 24 oktober 2026·11°De Bilt34 kmfileAEX 1.131,63 ▲ +0,17%

Langere dienstplicht vervroegd ingegaan in Denemarken, ook voor vrouwen

NOS 210 16 Zap

De nieuwe dienstplicht in Denemarken is ingegaan. Vanaf vandaag is de dienstplicht elf maanden in plaats van vier. Het land kende al een vrijwillige dienstplicht van vier maanden maar het aantal vrijwilligers dat zich aanmeldde, was niet voldoende. Ook kunnen vrouwen sinds vorig jaar worden opgeroepen om te dienen in…

Korte samenvatting — lees het volledige artikel op de site van de bron. Lees verder op NOS →

Bron: NOS (nos.nl). Nieuwskoerier vat het nieuws samen en verwijst door naar de uitgever; alle rechten op het volledige artikel berusten bij de bron.

Wat vind je hiervan?

16 reacties

Praat mee over dit bericht — respectvol en on-topic.

Praat mee — maak in één tik een gratis account en reageer direct op dit artikel.

of met e-mail
Sorteer: Oudste Nieuwste Beste
#1
dirk ☎️ 81 dagen geleden · ingeklapt
Dat is alleen zinvol als je alle mannen al hebt gehad.
#1
#2
dirk ☎️ 81 dagen geleden · ingeklapt
Ik vraag me wel af hoeveel militairen Nederland nu heeft. En hoever ze zijn met dienstplicht. Niet dat ze moeten vechten. Maar als je genoeg militairen hebt, dan denkt de tegenstander misschien van nou laat maar.
#2
#3
S Snorrie 81 dagen geleden · ingeklapt
Momenteel ongeveer 82.500.
En de dienstplicht bestaat nog steeds dus wat dat betreft hoeven ze niet verder.
#3
#4
Biscanna 81 dagen geleden · ingeklapt
Als de dienstplichtigen van nu opgeroepen zouden worden, kunnen ze beter meteen met het witte vlaggetje zwaaien, tenzij ze de vijand met tiktok filmpjes kunnen verslaan.😊
#4
#5
S Snorrie 81 dagen geleden · ingeklapt
Hoewel ze verdomd goed met videospelletjes zijn dus ze kunnen dan ook met drones spelen.
#5
#6
Querido 81 dagen geleden · ingeklapt
De dienstplichtigen van nu zullen voornamelijk bezig zijn om het strijdtoneel schoon te houden.
Geen sigarettenpeuken, bomscherven of verdwaalde kogels.

Maar ach, wat deden wij nou eigenlijk in militaire dienst?
Ook niet veel - toch?
#6
#7
dirk ☎️ 81 dagen geleden · ingeklapt
Ok Snorrie.
#7
#8
H Hendrianus 81 dagen geleden · ingeklapt
Querido toch. Om onder een bivak uit te komen heb ik met anderen op één dag 60 km gelopen, ergens bij Seedorf in de buurt. noem dat maar 'niet veel'. Tevens vroeg ik een meerdere of de methode ' met twee man in de breedte met een boomstam door het bos rennen' overgenomen was van het Belgische leger. Het heeft hem ongetwijfeld aan het denken gezet😉
#8
#9
H Hendrianus 81 dagen geleden · ingeklapt
Duitsland had de blitzkrieg, nu zijn drones voerend, feit is dat een defensie altijd achterhaald is en er pas in tijden van oorlog een innovatie komt richting een betere verdediging maar vooral naar slimmere wapens om elkaar af te maken. Raketten en de atoombom zijn daar voorbeelden van.

En alle initiatieven, verdragen, de VN om conflicten vreedzaam op te lossen ten spijt zijn wij goedwillende burgers nog steeds het slachtoffer van gekken die macht weten te vergaren en in hun honger naar meer invloed oorlogen ontketenen. De bese defensie is hen in een pril stadium radicaal te elimineren.
#9
#10
Biscanna 81 dagen geleden · ingeklapt
Blowen en telefoonlijntjes leggen in het bos.😎
#10
#11
Biscanna 81 dagen geleden · ingeklapt
Als je Leisure Suit Larry gespeeld hebt kan je de hele wereld aan.😉
Maar je hebt wel een punt hoor.
#11
#12
S Snorrie 81 dagen geleden · ingeklapt
De mensen die nog weten wat dat was zijn helaas niet meer dienstplichtig.
#12
#13
Biscanna 81 dagen geleden · ingeklapt
Dat klopt,
#13
#14
G Graaier1000 81 dagen geleden · ingeklapt
Dat kan ik me nog goed herinneren.
Het is alweer bijna 40 jaar geleden en kwam uit op floppy disk.
Die Larry was gewoon een hoerenloper haha.
Het gerucht ging toen dat er een computervirus in dat spelletje zat.
Het was het eerst bekend geworden computervirus destijds.
#14
#15
Querido 81 dagen geleden · ingeklapt
Voor mij was Maniac Mansion de eerste - een echt leuke puzzel-game.
#15
#16
Biscanna 81 dagen geleden · ingeklapt
Klopt, mijn broer had het spel, als hij dan weg was, stiekem larry spelen. En om de vragen voor de leeftijdscontrole te omzeilen moest je alt+x indrukken.😁
#16

Meer buitenland

Reacties (16) — praat mee