Word lid
dinsdag 6 oktober 2026·18°De Bilt13 kmfileAEX 1.131,68 ▲ +0,69%

Maike Meijer voelde zich verraden door lichaam na kankerdiagnose: 'Zo bang geweest'

RTL Nieuws 41 12 Zap

Maike Meijer (59) kreeg vorig jaar onverwacht de diagnose kanker. Bij de actrice en schrijver werd een tumor van zes centimeter op een nier ontdekt, waardoor de opnames van haar film 'Wen er maar aan' moesten worden uitgesteld. De ziekte heeft haar vertrouwen in haar lichaam flink op de proef gesteld, vertelt ze aan…

Korte samenvatting — lees het volledige artikel op de site van de bron. Lees verder op RTL Nieuws →

Bron: RTL Nieuws (rtlnieuws.nl). Nieuwskoerier vat het nieuws samen en verwijst door naar de uitgever; alle rechten op het volledige artikel berusten bij de bron.

Wat vind je hiervan?

12 reacties

Praat mee over dit bericht — respectvol en on-topic.

Praat mee — maak in één tik een gratis account en reageer direct op dit artikel.

of met e-mail
Sorteer: Oudste Nieuwste Beste
#1
T ThWil 1 uur geleden · ingeklapt
Daar kan ik me iets bij voorstellen. Desondanks heb ik liever dat mijn eigen lichaam het leven opgeeft dan dat iemand anders dit doet.
#1
#2
Olivia 56 min geleden · ingeklapt
Wat bedoel je hiermee ThWil? wil je geen chemo zou het je aangeboden worden ?
#2
#3
T ThWil 52 min geleden · ingeklapt
Natuurlijk zal ik iedere hulp accepteren die die ziekte zou kunnen afremmen. Doch ik bedoelde meer dat als het einde een keer komt (en die komt echt wel) dan heb ik liever dat mijn lichaam dit doet dan dat een ander dit doet (en dan bedoel ik iemand die tegen mijn wens mijn leven beneemt)
#3
#4
S Snorrie 45 min geleden · ingeklapt
Euthanasie gebeurt alleen na de uitdrukkelijke wens van de patient.

Maar je kan er natuurlijk ook voor kiezen om maandenlang te creperen van de pijn.
#4
#5
T ThWil 42 min geleden · ingeklapt
" Maar je kan er natuurlijk ook voor kiezen om maandenlang te creperen van de pijn." Als je dat zo graag wilt moet je dat zeker doen.
#5
#6
S Snorrie 38 min geleden · ingeklapt
Nee, dat is meer iets voor jou gezien je eerdere reacties.
Helemaal dat onzinnige "iemand die tegen mijn wens mijn leven beneemt"
#6
#7
Olivia 36 min geleden · ingeklapt
Okee. Ik persoonlijk weet niet wat ik zou doen. Als het alleen levensverlengend zou zijn zonder mogelijkheid op genezing zou ik persoonlijk er niet voor kiezen. Dan leef ik nog liever de tijd die rest zonder de bijwerkingen (zoals bijvoorbeeld neuropathie ) die chemo met zich mee kan brengen.
Maar goed eigenlijk kun je dit niet vooruit beslissen, ieder mens zo ook ieder kankerdiagnose als ook verloop is anders.
#7
#8
T ThWil 23 min geleden · ingeklapt
Jouw keuze is het belangrijkste. En niet dat een ander die voor je maakt. Maar dat begrijpt snorrie weer niet.
#8
#9
T ThWil 22 min geleden · ingeklapt
Zielepoot.
#9
#10
S Snorrie 13 min geleden · ingeklapt
Een ander maakt die keuze voor jou niet.
Tenzij je in een comateuze toestand raak zonder uitzicht voor verbetering.
#10
#11
T ThWil 11 min geleden · ingeklapt
"Een ander maakt die keuze voor jou niet." Nooit van moorden gehoord? Dan maakt een ander de keuze om iemands leven te benemen.
#11
#12
S Snorrie 9 min geleden · ingeklapt
Oh natuurlijk.
We draaien er maar weer een puntje aan.
#12

Meer binnenland

Reacties (12) — praat mee