Word lid
donderdag 1 oktober 2026·17°De Bilt508 kmfileAEX 1.114,90 ▼ −0,47%

Jongeren opteren vaker voor een elektrische fiets en dat vindt het RIVM zorgelijk

NRC 66 1 Zap

Nederlanders verruilen steeds vaker hun ‘niet-elektrische’ fiets voor een elektrisch model, blijkt uit cijfers van het RIVM. Opvallend is vooral de toename onder jongeren tussen de 12 en 24. De spierfiets „is niet meer van deze tijd.”

Korte samenvatting — lees het volledige artikel op de site van de bron. Lees verder op NRC →

Bron: NRC (nrc.nl). Nieuwskoerier vat het nieuws samen en verwijst door naar de uitgever; alle rechten op het volledige artikel berusten bij de bron.

Onderwerpen RIVMNederland
Wat vind je hiervan?
Dit nieuws bij andere bronnen
Bright E-bike wordt steeds normaler voor jongeren en het RIVM maakt zich zorgen Nederlands Dagblad Jongeren en volwassenen massaal op elektrische fietsen: gevolgen voor beweging en verkeersveiligheid NU.nl Steeds meer jongeren fietsen elektrisch, RIVM maakt zich zorgen om beweging

1 reacties

Praat mee over dit bericht — respectvol en on-topic.

Praat mee — maak in één tik een gratis account en reageer direct op dit artikel.

of met e-mail
#1
dirk ☎️ 90 dagen geleden · ingeklapt
Beetje raar dat het RIVM zich hier druk over maakt. Het lijkt me meer iets voor Veilig Verkeer Nederland.
#1

Meer binnenland

Reacties (1) — praat mee