Word lid
donderdag 29 oktober 2026·9°De Bilt29 kmfileAEX 1.135,56 ▼ −0,37%

Joost Eerdmans tegen coalitie over samenwerken met JA21: ’Het is graag of niet’

Telegraaf 96 4 Zap

JA21-leider Joost Eerdmans houdt vast aan zijn eis dat het kabinet met lastenverlichting over de brug moet komen als het op steun van zijn partij wil rekenen én een duidelijk rechtse koers moet varen. „Anders stapt de VVD maar lekker in het reddingsbootje van Jesse Klaver”, zegt hij op het partijcongres in Ede.

Korte samenvatting — lees het volledige artikel op de site van de bron. Lees verder op Telegraaf →

Bron: Telegraaf (telegraaf.nl). Nieuwskoerier vat het nieuws samen en verwijst door naar de uitgever; alle rechten op het volledige artikel berusten bij de bron.

Onderwerpen Joost EerdmansJA21PROEde
Wat vind je hiervan?
Dit nieuws bij andere bronnen
Telegraaf Oppositie slijpt messen voor stikstofdebat: ’Jesse Klaver is toch niet de dictator van Den Haag?’ RTL Nieuws Eerdmans (JA21) wil keuze kabinet voor rechts of links: 'Niemand weet waar hij aan toe is' NRC Rond stikstof wil JA21 best samenwerken met Pro, maar financieel moet het kabinet kiezen van de partij: links óf rechts EW Magazine Eerdmans (JA21) zet kabinet-Jetten onder druk om rechts te kiezen NOS JA21-leider Eerdmans: kabinet moet nu echt gaan kiezen tussen ons en Pro Nederlands Dagblad Eerdmans stelt kabinet voor keuze tussen PRO en JA21 De Gooi- en Eemlander Eerdmans stelt kabinet voor keuze tussen PRO en JA21 Haarlems Dagblad Eerdmans stelt kabinet voor keuze tussen PRO en JA21 IJmuider Courant Eerdmans stelt kabinet voor keuze tussen PRO en JA21 Leidsch Dagblad Eerdmans stelt kabinet voor keuze tussen PRO en JA21

4 reacties

Praat mee over dit bericht — respectvol en on-topic.

Praat mee — maak in één tik een gratis account en reageer direct op dit artikel.

of met e-mail
Sorteer: Oudste Nieuwste Beste
#1
G Graaier1000 123 dagen geleden · ingeklapt
Volgens mij was het juist de bedoeling dat het minderheidskabinet Jetten niet voor de een of voor de ander zou kiezen.
Maar afhankelijk van het onderwerp de ene keer bij links een meerderheid zoeken en bij een ander onderwerp bij rechts een meerderheid zoeken.
#1
#2
Inter 123 dagen geleden · ingeklapt
Met een cynische knipoog naar de feestact Snollebollekes stelt hij dat het kabinet danst op het ritme van "van links naar rechts". De ene week zoekt Jetten steun bij de linkse/progressieve oppositie (Pro), en de volgende week probeert hij deals te sluiten met de conservatieve/rechtse oppositie (JA21).
#2
#3
Inter 123 dagen geleden · ingeklapt
Eerdmans stelt dat deze dubbelrol richting Prinsjesdag niet langer houdbaar is. De standpunten van Pro en JA21 over migratie, klimaat en de begroting liggen zo fundamenteel uit elkaar dat het kabinet kleur moet bekennen. Met beide partijen tegelijk blijven samenwerken is volgens hem onmogelijk.
#3
#4
Reconquista 123 dagen geleden · ingeklapt
Wat een aantal mensen bij de start van het kabinet al vermoedde blijkt uit te komen. Pro is gewoon de geheime gedoogpartner van dit kabinet.
#4

Meer politiek

Reacties (4) — praat mee