Word lid
dinsdag 22 september 2026·13°De Bilt48 kmfileAEX 1.102,35 +0,66%

Nederland telt 2.000 AI-bedrijven, waaronder 525 in Amsterdam

Gedeeld door Inter · ·nltimes.nl 67 2 Zap

Amsterdam lijkt een magneet voor kunstmatige intelligentiebedrijven. Van de ongeveer 2.000 Nederlandse AI-bedrijven bevinden zich er 525 in de hoofdstad. Dat komt neer op 26 procent, meldde Financieele Dagblad op basis van een analyse van RankmyAI, een initiatief van de Hogeschool van Amsterdam. Rotterdam en Utrecht volgen op verre tweede en derde plaats.

Door een lid gedeelde link — lees het volledige bericht op de oorspronkelijke site. Lees verder op nltimes.nl →

Bron: nltimes.nl (nltimes.nl). Nieuwskoerier host door leden gedeelde links; alle rechten op het volledige artikel berusten bij de bron.

Wat vind je hiervan?

2 reacties

Praat mee over dit bericht — respectvol en on-topic.

Praat mee — maak in één tik een gratis account en reageer direct op dit artikel.

of met e-mail
Sorteer: Oudste Nieuwste Beste
#1
Inter Topicstarter 62 dagen geleden · ingeklapt
Volgens wethouder Carla Kranenborg zijn de AI-bedrijven van Breda doorgaans gekoppeld aan specifieke toepassingen, zoals gezondheidszorg of robotica, en passen ze goed in de ambities van de stad om een Europese hotspot voor robotica en AI te worden.

“We zorgen ervoor dat dit een prettige plek is om te wonen, te werken en te recreëren”, vertelde de wethouder aan BNR over het aantrekken van AI-talent naar Breda.
“Daarnaast werken we aan betaalbare woningen, labruimtes en mogelijkheden om af te spreken.
#1
#2
Inter Topicstarter 62 dagen geleden · ingeklapt
Voor alleen ons eigen Nederlandse internetgebruik zijn er absoluut niet zoveel datacenters nodig.
Dat er toch zoveel staan, heeft een andere oorzaak: Nederland fungeert als de digitale mainport van Europa.
.
De Tweede Kamer (onder aanvoering van een aangenomen motie van D66-kamerlid Kees Verhoeven) erkende de digitale infrastructuur officieel als de "Derde Mainport" van Nederland, naast Schiphol en de Rotterdamse Haven.
.
Bedrijven zoals Microsoft en Google zochten een plek in Europa voor hun servers.
Omdat de Nederlandse overheid heel vriendelijk was, de wetten soepel waren en we dat geweldige internetknooppunt al hadden, zeiden zij: "Oké, dat doen we."
Zij investeerden miljarden in de Nederlandse polders.
.
De politiek zag de datacenters als een makkelijke manier om geld te verdienen: ze leverden miljardeninvesteringen op, creëerden banen voor techneuten en bouwers, en zorgden voor belastinginkomsten.
Men dacht een hypermoderne, "schone" digitale economie te bouwen.
.
Het is een klassiek voorbeeld van kortetermijndenken: achter het snelle geld aanrennen en pas achteraf de maatschappelijke rekening betalen.
.
#2

Meer economie

Reacties (2) — praat mee