5 maanden geleden door ontken
verder dramatisch dat ongeluk. zal door de ouders,familie en omstanders nooit vergeten worden.
en dan de hulpverleners nog en mensen die daar later aanwezig zijn.
ik dacht eerst ook, rij de berm in, doe iets dwaas ipv rechtdoor onder de trein.
maar makkelijk praten achteraf.
have a nice day
pauze voorbij
@108 en
arme machinist, dat ook nog
schuldgevoelens aanpraten is ook makkelijk. wel, denk dat de ouders en meer mensen zich geen raad weten.
die dachten het goed geregeld te hebben en dan dit.
hopenlijk wordt er nu gekeken naar wat WEL veilig is om kinderen te vervoeren.
veilig, voor zover mogelijk.
@100
Het "lijstje";
jomakece, [email protected], Srooy Anarebos, Bets Muts, annie, 120db, GOTCHA666, DagmarA.
@110 schrikken dat lijstje. hoewel, niet echt. lol en u ook? Dagmar A? was mij nog niet opgevallen. maar volg niet alles.
verder on topic.
die spoorwegovergangen zijn altijd een hel geweest. geen verstand van bouwen, een tunnel eronder of een brug erover heen.
met hekken dan. tegen het springen. maar veiliger voor verkeer.
reed vroeger 4 x per dag langs zo een overgang. eens met een gast die zich afvroeg waarom al die linten daar waren en zoveel volk. zei een kind van mij, jaar of 9, oh dan is er weer eens iemand voor de trein gesprongen.
@112
De VVMC (vakbond voor rijdend -spoor-personeel) is groot voorvechter van ondertunneling.
Ondertunneling kost wel heel veel geld.
Tot die tijd, hoop ik, actief beveiligde spoorwegovergangen waarmee de komst van een trein wordt aangekondigd met signalen: lichten, belsignaal i.i.g. altijd worden voorzien van slagbomen.
En de passief beveiligde spoorwegovergangen (beveiliging met Andreaskruisen en schrikhekken)
op zeer korte termijn definitief uit het straatbeeld verdwijnen.
omfgggg nu gaat kneusus los onder een draadje over dode kinderen. het mens kent geen schaamte & wil altijd de aandacht naar zich toe trekken. kan iedereen haar negeren uit respect voor de doden & gewonden & de nabestaanden? ze kan elders aandacht zoeken
@121 Sinds waneer is een smiley roddelen? Die niet zo schijnheilig zeg, dramaqueen. En mijn gedachten zijn bij die kinderen en de nabestaanden, ik vind het vreselijk, maar ik hoef niet zo hoognodig op een nieuwsforum te zeggen wat ik erbij voel.
@116 als het over geld gaat. wat te denken van hetgeen het nu kost.
pfffttt ging eens met de thalys naar Parijs, met een kind. 3 uur wachten en overstappen. want in Amsterdam was er iemand voor de trein gesprongen.
bij ongelukken, machinisten die het niet meer aankunnen, de ongelukken, de hulpverleners, de politie en dan jaarlijks. men leest niet alles in de krant.
natuurlijk is niet alles te voorkomen, maar een tunnel en weg met die spoorbomen, toeters of bellen of niet, het werkt niet.
erg nagedacht is er niet. ook veel psychiatrische instellingen langs het spoor.
elk draadje wordt verziekt door haar ziekelijke drang naar aandacht. ze kan niet stoppen & blijft maar doorgaan, dag na dag, uur na uur. duidelijk een kluizenaar die geen aandacht schenkt aan de mensen irl omdat ze dan moet interneturen moet inboeten. tot ziens maar weer, ik heb geen zin in de kubus show op de rug van dode kinderen
@105
Je bedwantsen die bij je wegvluchten?
@info zit de boel hier weer Off-topic en spammerig te zieken zie ik. Bah wat zijn die lieden toch vervelend. Wonen hier niet eens, .....(╬゚◥益◤゚) ╬゚... op!
Een dramatisch ongeval; dat is zeker. Dat kan het echter ook nog worden oor de fabrikant van de stint. Zoals er thans wordt gereageerd door de stint massaal in de ban te doen komt overeen met een auto in de ban te doen omdat er een zwaar ongeval mee gebeurde waar nogal wat kinderen bij betrokken waren. Heb ik nog nooit zien gebeuren. Er is nog niet eens een volledig onderzoek geweest over de exacte oorzaak. Was die wel technisch ? Was het geen menselijke fout ? Er mag best geoordeeld worden maar nog niet veroordeeld. Dat is niet fair......
@166 toevoeging
opstap was in Antwerpen en toen met een boemel naar Bruxelles. je kon meen ik geld terugvragen maar dat doe ik nooit. mij te veel moeite.
weet niet uit mijn hoofd. maar jaarlijks giga veel ongelukken. gewild en ongewild voor de trein.
en dat weet men al tig jaren. wie bespaart wat?
@125
Ik ben vóór ondertunneling van iedere spoorwegovergang; ongeacht de kosten.
Het verlies van deze 4 kinderen is niet in geld uit te drukken.
Het (vaak vergeten) psychische leed bij machinisten, conducteurs en hulpverlening is blijvend; bij ongevallen en bij "springers".
@133 mee eens
maar, uit het hoofd, zeker meer dan 200 ongevallen per jaar . alleen haalt niet alles de krant.
en toch is niet alles te verhelpen. maar verkeersongevallen wel lijkt mij. komt de tunnel er weer aan.
Bleke Bet, lezen en teruglezen is niet uw sterkste punt. maar die ongevallen waren er al voor er ook maar 1 moslim of vluchteling in Ne was.
enjoy
@130
Maar naar de regels kan wel even gekeken worden. Op een snorscooter moet je een rijbewijs hebben en een aparte verzekering. Als jij personen vervoert heb je daar een speicaal rijbewijs voor nodig en een EHBO diploma. En dat is niet voor niks en hier worden tot 10 kinderen in een karretje gepropt (tot 1 jr oud zelfs) een flink gewicht en je hebt alleen maar 2 voorwielen om mee te sturen. Eventjes een bochtje maken is niet zo simpel. Ze gaan behoorlijk hard en soms gewoon een stagiaire erop, er worden geen eisen aan gesteld dat in tegenstelling tot elke ander vervoer van personen. Geen helmpjes voorde kinderen verplicht terwijl zo'n ding vrij simpel kan omkiepen. Echt merkwaardig hoe bezorgd ouders vaak zijn, kinderen mogen vaak niks meer, geen boom klimmen, geen skateboard of wat dan ook, maar hier zitten ze zonder helm e vaak niet eens in de gordel en dat op drukke verkeerswegen.
En even buiten het afschuwelijke vd zaak, vraag ik mij ook af wie deze schade zal moeten gaan betalen? Als het een onvermijdelijke technische fout is geweest dan is het bedrijf aansprakelijk, is er ook of alleen menselijk falen dan is het dagverblijf aansprakelijk. En die kosten gaan miljoenen bedragen. Een WA verzekering gaat dit niet dekken. Zouden ze dat wel doen, dan heb je een precedent want waarom zou ik dan nog voor mij snorscooter moeten betalen? Dan dekt mijn WA ook mar mijn snorscooter.
@134
Verslik je niet in het 'wensbotje'
Ik begrijp niet hoe je een voertuig voor een trein kunt sturen doordat hij op hol slaat of de rem het niet doet. Ik had alle kanten opgestuurd maar niet in die van de trein.
@135
Wat ben je toch een ongelooflijke stumper, waarom begin jij over moslims en vluchtelingen.
Je bent gewoon ziek! je spoort echt voor geen meter!
@139
Ja, en dat is dan ook de grote vraag. Reken maar dat ze dit tot op het bot uitzoeken en er geen vraag onbeantwoord blijft, en dat moet ook. Normaal gesproken zou je zeggen, rij hem de berm in, van mij part de struiken in of wat dan, maar niet voor de trein. En misschien heeft dat dan ook te maken met weinig verkeerservaring? Weinig anticipatie vermogen? Vandaar dat ik wel vind dat hier een apart rijbewijs voor moet worden ingesteld. Want tunnels en viaducten, is allemaal prachtig maar het haalt niet/nooit alle gevaarlijke situaties, die ook allemaal dodelijk kunnen zijn, uit het verkeer. Zoals ik al zei in @136 het sturen met zo'n ding is ook nog niet zo simpel.
@143 Zo'n ongeluk als deze is verschrikkelijk maar ik vrees dat er straks mede uit het onderzoek komt dat de bestuurder in paniek en onervaren was of een 'bedieningsfout' heeft gemaakt. Dat zou het helemaal afgrijselijk maken..
Arme arme kindjes, echt erg dit.
@130 had een heel zinnige opmerking hier.
en verder zijn er geen woorden voor om uit te drukken wat het betekent voor de ouders, de familie, de scholen, de bestuurster en de omstanders.
de machinist en de hulpverlening, politie.
maar goed dinner
have a nice evening.
Onderzoek zal uit moeten wijzen wat de oorzaak van dit ongeval is geweest; mechanisch of menselijk falen?
De Stint zal nader onderworpen moeten worden aan (veiligheids) testen.
Ik hoop dat iedere bestuurder zal verplicht een uitgebreide rijvaardigheidscursus voor de Stint moeten volgen en met goed gevolg moeten afsluiten.
En dat bestuurder en kids een helmplicht krijgen bij het gebruik van de Stint.
Geld (schadevergoeding) staat nooit in verhouding tot het verliezen van een kind/man/vrouw.
Eenieder, op welke manier danook, die betrokken is bij dit vreselijke ongeval wens ik kracht en sterkte toe in deze moeilijke tijden.
Wat voor soort rem(men) zitten er op een stint ? Dynamisch (op de motor remmen zodra het gas wordt losgelaten; net als bij de meeste scootmobielen) , trommel remmen, schijfremmen en hoe worden die bekrachtigd ?? Een noodrem zou er best wel op mogen; zoals bij een loopband of zoals op een waterscooter middels een koord om de pols.
Als trouwens met een scootmobiel een fataal ongeluk gebeurt (en die gebeuren helaas) wordt dat type scootmobiel ook niet in de ban gedaan. Ook voor die dingen is geen rijbewijs nodig/verplicht terwijl deze ook tot 25 km/uur mogen rijden. Omdat de slachtoffers dan veelal ouderen zijn hoor je er weinig over.
Ter aanvulling het is een aangepaste Segway met een bak er aan. Voor een Segway hoefde je geen helm op en geen bromfiets rijbewijs daar het onder de snorfiets valt. Echter de wet is sinds januari veranderd en volgens mij heb je er nu wel een bromfiets certificaat voor nodig net als voor de snorfiets. Moet je voor de snorfiets een helm dan geld het hier ook voor. Dit is nu nog niet het geval. Een bromfiets certificaat is het het minste wat je voor zon gevaarlijk ding als een stint zou moeten hebben. Bij het minste geringste slaat hij om.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Stint
Hoe men op die segway komt: een segway bestuur je m.b.v. lichaamshouding: voorover leunen; vooruit. achterover leunen; achteruit. Naar links of rechts leunen bocht maken. Dit voertuig is voorzien van microcontroller gestuurde/gecontroleerde gyroscopen. De stint wordt niet door gewichtsverplaatsing bediend (In elk geval niet om bochten te maken)
Het lijkt er op dat dit het eerste ernstige ongeval is sinds 2011 met zo'n voertuig. Het is trouwens wel voorzien van veiligheidsriemen.
@154
Off topic:
Die naam schrijf ik hier vanaf vanmiddag niet meer.
Noch zal ik op die naam reageren.
Het is klaar met dat figuur.
On topic:
Nederlandse juf ontslagen na “zeer schokkend bericht” over slachtoffertjes
https://www.nieuwskoerier.nl/news/352255-nederlandse-juf-ontslagen-na-zeer-schokkend-bericht-over-slachtoffertjes-spoordrama/out
Staat gelinkt onder dit topic: https://www.nieuwskoerier.nl/news/351768-koningin-maxima-en-rutte-diep-geraakt-door-spoordrama-oss-video/out
@155 daarom klinkt het onwaarschijnlijk dat de schuld volledig bij de stint ligt.
Blijf erbij dat ik dat ding onder geen beding voor die trein had gestuurd. Nomatter what.
"Minister haalt Stints niet van openbare weg". "Ze laat weten dat de RDW en onderzoeksinstituut SWOV in het traject naar de toelating van de Stint op de openbare weg in 2007 en 2008 kritische kanttekeningen hebben geplaatst bij het voertuig.
De RDW vond de Stint te breed (110,5 centimeter in plaats van de 75 centimeter die eigenlijk geldt voor de categorie bijzondere bromfietsen) en gaf om die reden een negatief advies af.
De SWOV concludeerde in haar advies dat "met de Stint niet zonder meer veilig aan het verkeer kan worden deelgenomen".
Toch werd de Stint in 2011 "met inachtneming van deze adviezen" toegelaten op de openbare weg. Er waren verder namelijk geen technische redenen waarom het voertuig niet veilig aan het verkeer kon deelnemen en net als bij bakfietsen werd de breedte van de Stint niet als bezwaarlijk gezien.
Aanvulling @159 : Welke minister uit het kabinet Rutte 1 werd er nu weer omgekocht? Oh, ik zie het al: Melanie Henriëtte Schultz van Haegen-Maas Geesteranus. Van 14 oktober 2010 tot 26 oktober 2017 was zij minister van Infrastructuur en Milieu in het kabinet-Rutte I.
Tja, wéér VVD hè?
Bron bij @159 (De redactie van NK komt nog steeds niet met een edit-functie):
https://nos.nl/artikel/2251481-minister-haalt-stints-niet-van-openbare-weg.html
@152
Dat kan wel wezen, maar die vervoeren geen groep met kinderen. Daar gaat het om, e-bikes vliegen ook in de fik enz. maar daar zit 1 persoon op, hoogop 2. Dit is een kar met bijna een dozijn personen erop. Eén kind is iig elf jr oud (in het ziekenhuis) er zaten dus kinderen in van grote verschillende leeftijden, en dus ook van grote verschillende gewichten.
@152
Toevoeging, scootmobiel bestuurders die geen auto rijbewijs hebben, krijgen een hele langzame scootmobiel, vanwege het gebrek aan verkeer en anticipatie inzicht. Dus iemand die oud is en nooit auto heeft gereden krijgt geen snelle kar. De snelheid wordt aangepast aan de ervaring.
@153 : Het heeft bijna niks met een segway te maken.
@152 :
Op de nieuwere 2 soorten remmen, zo te horen een motorrem en een handrem (ik gok een schijfrem)
https://www.youtube.com/watch?v=8eDgqK3xs1g
Op de oudere is me dat minder duidelijk, wat we wel opvalt is de noodstop, die voor mij zeer onlogisch is want je moet er een hand voor van het stuur halen. (deze zie je op de nieuwere dan ook niet terug)
https://www.youtube.com/watch?v=dEpDpzK4QUA
Op deze foto waarbij de stint aan een takelwagen hangt, zie ik een handrem hendel, het is dan het nieuwe type.
http://www.omroepbrabant.nl/?news/2826391173/Slachtoffers+spoordrama+Oss+zijn+4,+4,+6+en+8+jaar,+drie+zusjes+betrokken.aspx
Laten ze maar eens gaan kijken hoe logisch die “gashendel” bij de rem of versnelling zit.
Bij elektrische fietsen zit ook zo,n hendel (voor als je een helling moet nemen) en als je per ongeluk die hendel open draait, schiet je fiets heel snel, een heel stuk door.
@166 Ik wou iets vragen u geeft het antwoord al dank u.
Dat begreep ik dus niet dat die dingen 1 rem hadden, ze hebben dit dus al aangepast.
@141 200 % gelijk
@165 De breedte van de Stint heeft niks te maken met het ongeval, maar de RDW heeft in 2007/2008 (10/11 jaar geleden dus!) al geoordeeld, dat de Stint te breed zou zijn voor de openbare weg. Wie heeft hier al die jaren zitten slapen?
@170 : Het ding is de afgelopen jaren veilig gebleken, breedte is geen probleem geweest.
Ik durf zelfs wel te zeggen dat breder veiliger is, want o.a. stabieler. Ook haalt een auto een breder vervoermiddel alleen in als het echt kan. Een groot roze ding op de weg waar kinderen inzitten, daar ga ik met een grote bocht omheen, of ik blijf er even achter zitten.
Verder heeft het niks met dit ongeluk te maken,
er is achteraf altijd wel iemand die het ergens niet mee eens was.
Even gezocht, hier de documenten:
https://www.rijksoverheid.nl/documenten/kamerstukken/2018/09/21/ongeval-met-stint-op-spoorwegovergang-oss
Op de punten die mogelijk van belang zijn bij dit ongeluk is de stint juist veilig bevonden.(remmen, uitwijken, stabiliteit)
@166 De stint heeft dus inderdaad een z.g. dynamische rem. Dit type rem wordt ook op het gros van de scootmobielen toegepast. Juist vanwege dit type rem krab ik me even achter de oren over verklaringen van "op hol geslagen" Maar goed. Ik ben geen expert. De experts zullen vast moeten stellen wat er daadwerkelijk is gebeurd. We zullen dit t.z.t. wel lezen en/of zien. Ik hoop alleen dat de gebruikers van de stint nu plots dit vervoermiddel massaal in de ban doen. Dat is begrijpelijk maar niet redelijk t.a.v. b.v. de fabrikant.
@172 :
Als een gashendel open blijft staan, door een slecht ontwerp, defect, kortsluiting, corrosie, zand, o.i.d. dan doet een dynamische rem niks, want die staat dan uit.
Er is een tweede (hand)rem, die zou dan sterker moeten zijn dan de motor om tot stilstand te kunnen komen.
Hoe deze 2e (hand)rem hier werkt, weet ik niet, ik weet niet eens of het wel echt een apart remsysteem is, maar ik kan wel zeggen dat er een zeer sterke rem nodig is om een redelijk zware elektromotor die vol aan staat te kunnen stoppen.
Die fabrikant is zo goed als failliet, wat het rapport ook gaat zeggen, er zal teveel twijfel bij ouders zijn.
Er vallen mij aan dit karretje wel een aantal dingen op die ik persoonlijk als gevaarlijk typeer:
1. Waar is de dodemansknop (bestuurder in namelijk niet gezekerd), dit is een koortje tussen bestuurder en voertuig? Of zit er een druksensor onder de voeten van de bestuurder?
2. Waar is de verplichte noodstop op het stuur (dat is de rode knop aan de rechterkant van het stuur)?
3. Wielen zijn te klein in diameter, om deze reden is de kar ongeschikt voor de weg.
4. Aan de voorkant mist een 'slee' , dit zorgt ervoor dat bij opstakels op de weg, de kar opgewipt wordt en niet onmiddellijk met een grote klap vastloopt.
Maar goed, hoeft allemaal niks met het ongeluk te maken te hebben, de Nederlandse overheid kan roepen wat hij wil, maar op deze vier punten is het voertuig onveilig in gebruik.
@166 op deze zat een rem met een kabeltje wat makkelijk kan breken zoals bij een brommer of een fiets. Ik denk trommelremmen.
Verder zat er nog een dodemansknop op die in werking treed als je er af springt dus onder het plateau
@175 : Dodemansknop onder het plateau, best slim, maar je hebt er niks aan als het gas blijft hangen. Eraf springen is tegennatuurlijk als je de kinderen ook wilt redden.
Die (hand)rem vind ik er (ook) te zwak uitzien, maar een goeie kabel snapt niet zomaar, o.a. wielrenners vertrouwen hun leven aan hun remmen.
Goed mogelijk dat er twee dingen tegelijk fout zijn gegaan, hopelijk laat het onderzoek niet maanden op zich wachten.
@176 Het gas bleef hangen zoals jij zegt maar als je er af springt word de stroomtoevoer afgesloten dus stopt de motor er mee ook als het "gas" blijft hangen denk ik. Het is in dit geval elektrisch.
Maar goed de begeleidster is er bewust niet afgesprongen omdat ze tot op het laatste moment de kinderen niet in de steek wilde laten en wilde redden. En daar is ook wat voor te zeggen want als je er af springt heb je het niet meer in de hand
@177 : Dat van de dodemansknop onder het plateau: Heb je dat ergens gelezen of is dat eigen ervaring?
Ik kan er niks over vinden, sowieso kan ik op internet geen technische beschrijvingen vinden.
Dan nog de vraag of de bestuurder zich ervan bewust was, dat eraf springen een optie was. Om dat te doen moet je het eigenlijk getraind hebben.
@178 ik heb dat ergens gelezen dat als je van het plateau afstapt dat de motor dan stopt.
17 uur geleden door Inter
23 uur geleden door Crezee
18 uur geleden door Hadito
1 dag geleden door Inter
22 uur geleden door DaSilva
minder dan een minuut geleden door grovi
1 minuut geleden door chouffleur
1 minuut geleden door streek
1 minuut geleden door Doordenker
1 minuut geleden door kritischelezer