Nieuwskoerier

Reacties

2 reacties
  • 1

    Gezien dat de Neanderthalers in vergelijk met de Homo Sapiens grotere hersenen bezaten lijkt me dat er meer intelligentie dan gedacht bij deze oermens aanwezig was niet zo vreemd.
    Kan me voorstellen dat de hersenen van de Neanderthalers minder ontwikkeld waren dan de hersenen van de moderne mens, maar dat hadden ze dan waarschijnlijk ook in dat tijdperk waarin ze leefden niet nodig.

    Redmutch Redmutch 1 dag geleden
    0
    melden
  • 2

    Slimmer dan gedacht ? We weten al heel lang dat de Neanderthaler geen grommende met een knots rondrennende gebogen halfaap was. Homo sapiens en de Neanderthaler waren aan elkaar gewaagd. De recente vondst van een door Neanderthalers gemaakt stukje touw bewijst dat ze de techniek van het weven kenden. Weven is een techniek die ons onderscheidt van lagere soorten en in principe kan je met deze techniek alles maken : netten, kleding, boten enz....Van een inferieure cultuur en intelligentie was dus echt geen sprake. We weten ook dat hun hersenen anders in elkaar staken dan die van de moderne mens. Wetenschappelijk onderzoek van het Neanderthalergenoom wijst tevens uit dat de verantwoordelijke hersengebieden voor motivatie, planning en besluitvorming anders werken dan bij Homo sapiens.

    Magister Nivardus Magister Nivardus 1 dag geleden
    0
    melden
💬

Wil je reageren op dit artikel?

Maak gratis een account aan om te reageren en mee te discussiëren