Word lid
donderdag 17 september 2026·15°De Bilt5 kmfileAEX 1.100,80 +0,45%

Aantal vrouwen in de lokale politiek stagneert landelijk, maar niet in Utrecht

RTV Utrecht 50 0 Zap

De laatste jaren nam het aantal vrouwelijke wethouders in Nederland toe. Maar nu, na de gemeenteraadsverkiezingen, lijkt die groei tot een stilstand te komen. Met ruim 35 procent heeft de provincie Utrecht naar verhouding de meeste vrouwelijke wethouders. Maar gelijk verdeeld is het nog lang niet.

Korte samenvatting — lees het volledige artikel op de site van de bron. Lees verder op RTV Utrecht →

Bron: RTV Utrecht (rtvutrecht.nl). Nieuwskoerier vat het nieuws samen en verwijst door naar de uitgever; alle rechten op het volledige artikel berusten bij de bron.

Onderwerpen DrentheNederlandgemeenteraadsverkiezingen 2022
Wat vind je hiervan?
Dit nieuws bij andere bronnen
Trouw In Drenthe zijn van de 48 wethouders er 8 vrouw. ‘Een man zegt gauw ja, een vrouw twijfelt’ RTV Drenthe Opnieuw telt Drenthe de minste vrouwelijke wethouders van het land

0 reacties

Praat mee over dit bericht — respectvol en on-topic.

Praat mee — maak in één tik een gratis account en reageer direct op dit artikel.

of met e-mail
Nog geen reacties. Wees de eerste!

Meer politiek

Reacties (0) — praat mee