Word lid
dinsdag 29 september 2026·20°De Bilt8 kmfileAEX 1.123,56 ▲ +0,67%

‘Waarom konden wij niet veilig, stil en waardig herdenken?’ - The Rights Forum

HGedeeld door Hendrianus · ·rightsforum.org 58 1 Zap

In gevestigde media verschenen verslagen van de herdenking van de deportatie van Joodse Rotterdammers bij Loods 24 afgelopen donderdag. Daarin werd over een ‘verstoring’ gesproken. Maar de betogers hielden juist een stil protest, wat uitliep op fysiek geweld door omstanders.

Door een lid gedeelde link — lees het volledige bericht op de oorspronkelijke site. Lees verder op rightsforum.org →

Bron: rightsforum.org (rightsforum.org). Nieuwskoerier host door leden gedeelde links; alle rechten op het volledige artikel berusten bij de bron.

Wat vind je hiervan?

1 reacties

Praat mee over dit bericht — respectvol en on-topic.

Praat mee — maak in één tik een gratis account en reageer direct op dit artikel.

of met e-mail
#1
H Hendrianus Topicstarter 53 dagen geleden · ingeklapt
"Maar geen van de mensen van het stille protest heeft de herdenking met lawaai verstoord. Isha: ‘Het enige wat we wilden, is ons in stilte omdraaien tijdens de toespraak van de Israëlische ambassadeur, de rest van de herdenking volgen en daarna een bloem leggen bij het monument.’ In geen van de mediaverslagen kwamen de mensen die het stille protest wilden uitvoeren aan het woord."

Andere demonstranten waren alles behalve stil en dan lijden de stillen onder de schreeuwers. Uiteraard is het ingrijpen van anderdenkenden, zonder dat daar van levensbelang noodzaak toe is, ongepast. Handjes thuishouden. Het geweldsmonopoly ligt bij de overheid.
https://www.linkedin.com/posts/eva-prins-0988343_hoe-vinden-jullie-dit-eruit-zien-als-mensen-activity-7489584760252620800-3lDp?utm_source=share&utm_medium=member_desktop&rcm=ACoAAAFQNr4B0pvhDhusOudk7lNq8VvoKBFIbIY
#1

Meer overig

Reacties (1) — praat mee