Dierenrechtenorganisaties maken bezwaar tegen afschieten duiven in Groningen. ’Er zijn diervriendelijkere oplossingen’
Animal Rights en SOS Duif maken bezwaar tegen het afschieten van verwilderde duiven in Groningen. Volgens de dierenrechtenorganisaties zijn er diervriendelijke alternatieven.
Bron: Dagblad van het Noorden (dvhn.nl). Nieuwskoerier vat het nieuws samen en verwijst door naar de uitgever; alle rechten op het volledige artikel berusten bij de bron.
Meer binnenland
Woonexperiment in Haarlemmermeer: ouderen die zorg nodig hebben maken meer kans op huis in seniorencomplex
Ouderen uit gemeente Haarlemmermeer die zorg nodig hebben, krijgen meer kans op een passende woning in Hoofddorp, Badhoevedorp en Nieuw-Vennep. Met dit experiment wil de gemeente onderzoeken of wonen en zorg beter bij elkaar kunnen worden gebracht.
Dieselprijs bijna op recordniveau: transportbedrijven rekenen toeslag door en vrezen schaarste aan de pomp. ’Zonder ons heeft niemand spullen’
De dieselprijs nadert de recordhoogte van afgelopen april met een prijs van 2,815 euro per liter. Transportbedrijven zitten met de handen in het haar, want naast de hoge prijs ontstaat langzaamaan ook schaarste aan de pomp. Een transportbedrijf uit Beverwijk vraagt zich af of zij eind van het jaar nog wel de klant…
Restaurant Fleurian maakt plaats voor twee woningen
Nog een paar weken en dan sluit restaurant Fleurian in Huijbergen definitief de deuren. Eigenaar Philip Pieters, die het pand verhuurt, kon geen opvolger vinden voor de huidige huurder en kan daarom niet anders dan een nieuwe bestemming zoeken voor het pand aan de Dorpsstraat in Huijbergen.
Budget voor cultuur groeit niet hard genoeg mee met de stad, waarschuwt adviseur
Acht culturele instellingen in Eindhoven verkeren in spanning. Het is hoogst onzeker of ze in de periode 2027-2028 subsidie krijgen. Ze doen alles goed, maar er is simpelweg niet genoeg geld beschikbaar.
Aanhanger verliest wiel op noordelijke ringweg
Op de noordelijke ringweg (N370) tussen knooppunt Boterdiep en de afslag naar de Bedumerweg is vrijdagmiddag een wiel losgeraakt van een aanhanger achter een personenauto. Hoewel het wiel losbrak terwijl de auto en aanhanger op volle snelheid waren, raakte wonderwel niemand gewond. Het wiel kwam uiteindelijk tussen de…
Ik weet niet of mijn zoons het grappig of genant vinden, dat ik deze game speel
Gordienen dichteSoms is de wereld mij te grootDan maak ik alles kleinTotdat ik bang word veur de doodDan moet ik weer teruggeNaor hoe groot 't eerst wasIn gedachten loop ik dan kalmOver 'n grote vlakteNaor de horizon.
Wijkagent racet met sirenes naar steekpartij in doodnormaal dorp: ‘Alsjeblieft laat ons erdoor’
Met de wind in m’n gezicht rijd ik op de motor door mijn wijk. Ik houd een bestuurder met een telefoon in de hand staande en ga op huisbezoek. Het is een rustige zaterdagochtend. Dan kraakt de portofoon: een steekpartij in een dorp verderop. Aan de stem van de centralist hoor ik dat het serieus is.
‘Komt mijn huis wel af?’ Borg4 uit Rijssen wordt platgebeld door chaos bij bouwkeuringen
Chaos in bouwend Nederland. Ruim 1300 nieuwbouwprojecten, waaronder zes in Rijssen-Holten, liggen stil omdat vier bouwcontroleurs tijdelijk zijn geschorst. Bij andere controleurs staan de telefoons daarom nu roodgloeiend. „Dit kost ons veel extra werk”, zegt Martijn Broeze uit Rijssen.
Met flink wat nieuwe aanwinsten weet Berkdijk na 1,5 jaar (!) weer te winnen: ‘Theo heeft zo’n grote status’
WSJ en Berkdijk stonden elkaar in het verleden soms naar het leven. Dat gedoe had zomaar op kunnen flakkeren: de roodzwarten hebben maar liefst zeven spelers bij de club uit Tilburg gehaald om te voorkomen dat het weer het lachertje wordt in de kelder van het zaterdagvoetbal. Toch is van chagrijn geen sprake van.…
Nemo’s smaakt naar meer, maar de brigade moet nog even doorpakken
Café-restaurant Nemo’s in Middelburg opende afgelopen voorjaar. Het is een leuke zaak op een prima plek. Onze recensent Gerben Rodts is benieuwd of de kookkunsten en gastvrijheid ook dik in orde zijn.
Fraudewetgeving leidt tot onevenredige straffen: Hoe kan het beter?
In het verleden is sociale handhaving te vaak onevenredig streng geweest. De nieuwe Wet handhaving sociale zekerheid moet daar verandering in gaan brengen. Per 1 januari gaat deze wet in. Wat verandert er voor gemeenten? Dat staat in de handreiking die Stimulanz op heeft gesteld.
Zaanstad presenteert Figaro, het gebouw dat het cultuurcluster moet doen vergeten
Het is acht jaar geleden dat Zaanstad een streep haalde door het plan om, naast het stadhuis en het station, een gebouw te willen neerzetten dat veel cultuur bijeenbracht. Nu zijn er schetsen voor een nieuwe invulling van die lege plek.
Asielminister vroeg Katwijk om duizend extra opvangplekken, gemeente weigert. ’Zou een verkeerd signaal naar andere gemeenten zijn’
Asielminister Bart van den Brink vroeg Katwijk om een jaar lang duizend extra asielzoekers op te vangen. De gemeente voelt daar niets voor. „We hebben in het coalitieakkoord afgesproken geen extra asielzoekers op te nemen”, zegt verantwoordelijk wethouder Max van Duijn.
14 jaar na verwoestende brand krijgt Fré via de rechter geld van zijn verzekeraar. ’Blij dat ik mijn dochter terug kan betalen’
Na een strijd van 14 jaar krijgt de Grijpskerker ondernemer Fré Oosterhof (72) toch een schadevergoeding voor de verwoestende brand die zijn bedrijf in de as legde. ,,Ik ben de brandweerlieden nog steeds dankbaar dat ze alles eerlijk hebben verteld.”
Limburgse mbo-koepels omarmen herverdeling van overheidsgeld
Het voorstel van onderwijsminister Rianne Letschert om het middelbaar beroepsonderwijs (mbo) vanaf 2029 anders te financieren kan rekenen op de goedkeuring van de Limburgse mbo-koepels Gilde Opleidingen en VISTA College.
0 reacties
Praat mee over dit bericht — respectvol en on-topic.
Praat mee — maak in één tik een gratis account en reageer direct op dit artikel.