Word lid
donderdag 22 oktober 2026·8°De Bilt40 kmfileAEX 1.129,04 ▼ −1,16%

Anke (46) uit Bolsward springt in de koude vaart om 5-jarige Rowad te redden. ’Ik hoorde hem naar adem happen’

Leeuwarder Courant 20 0 Zap

Een gewone wandeling langs de Leeuwardervaart in Bolsward veranderde op 25 april voor Anke Bosma en Hans de Haan in een reddingsactie. Zij sprong het water in om de vijfjarige Rowad te redden, terwijl hij vanaf de kant hielp en begon met reanimeren.

Korte samenvatting — lees het volledige artikel op de site van de bron. Lees verder op Leeuwarder Courant →

Bron: Leeuwarder Courant (lc.nl). Nieuwskoerier vat het nieuws samen en verwijst door naar de uitgever; alle rechten op het volledige artikel berusten bij de bron.

Wat vind je hiervan?
Dit nieuws bij andere bronnen
Leeuwarder Courant Onderscheiding voor Anke (46) uit Bolsward, die 5-jarige Rowad uit ijskoud water redde. ’Hoorde hem naar adem happen’

0 reacties

Praat mee over dit bericht — respectvol en on-topic.

Praat mee — maak in één tik een gratis account en reageer direct op dit artikel.

of met e-mail
Nog geen reacties. Wees de eerste!

Meer binnenland

De Limburger·

Literaire rokkenjager Pé Hawinkels uit Hoensbroek die slechts 34 jaar werd, krijgt eigen wandeling: ‘Hij hield nauwgezet bij op hoeveel vrouwen hij verliefd werd’

Seks, drugs, rock-‘n-roll, auto’s en vooral literatuur markeerden het turbulente leven van Pé Hawinkels. De Hoensbroekse schrijver, vertaler, dichter stierf in 1977 op zijn 34ste. In zijn geboorteplaats herinnert niets aan hem. Daarom is er nu, bijna vijftig jaar na zijn dood, een wandeling en audiotour.

Reageer
Reacties (0) — praat mee